Lily Alssen

(Vokietija)

 

Vidinis monologas

Soliloquy arba Vidinis monologas – tai laisvai susietų nuotraukų seka, daugiausia dėmesio skiriant subtilioms ir kartais nepastebėtoms mano aplinkos detalėms.

Vieta, kur susieina miesto gyvenimas ir gamta, yra ir vieta, iš kur kyla vidinis monologas. Soliloquy – tai laisvai susietų nuotraukų seka, daugiausia dėmesio skiriant subtilioms ir kartais nepastebimoms mano aplinkos detalėms. Lu Siunas kažkada rašė: „Mes pastebime retus žiedus, o ne šakas ir lapus“ – tai citata, kuri perteikia mano požiūrį ir mąstymo būdą. Nusigręžti nuo ryškiai raudono saulėlydžio, kuris traukia dėmesį, bet žvelgti į debesis, gaudančius paskutinius dienos spindulius. Pasikartojantys motyvai veidrodžiai, langai ir vanduo. Atspindintis paviršius, slepiantis ir sluoksnį po juo arba už jo. Veidrodis, atvaizduojantis naują perspektyvą, kitą kampą, tarsi žvilgtelėjimas į kitą pasaulį. Fotografijų eiliškumas ir išdėstymas sukuria analogiją mano monologui: mintys neseka linijiniu siužetu, o šokinėja tarp temų: liečia vieną, gilinasi į kitą, kai kurias apžvelgia iš skirtingų kampų ir grįžta prie ankstesnės minties.

 

Lily Alssen yra fotografė, gyvenanti ir dirbanti Vokietijoje. Savo kūryboje ji gretina malonią minimalistinę estetiką ir sudėtingus psichologinius, sociologinius klausimus apie suvokimą ir tikrovę. Nors fotografijos technika fiksuoja tik tai, kas vyksta prieš objektyvą, šie vaizdai siekia ir nematomą pusę, slypinčią po paviršiumi. Be pagrindinių temų, juose esama užuominų į nepriekaištingą komercinės – tariamai lėkštos – fotografijos estetiką. Taip fotografė skatina suabejoti išankstinėmis nuostatomis apie paviršutiniškumą. Alssen domėjimasis konceptualiu mąstymu ir kūrybos priemonėmis atvedė ją į daugybę kursų, seminarų bei tęstinius mokslus įvairiose kūrybinėse srityse. Ji baigė fotografijos magistro studijas Melburne, daugiau nei dešimtmetį Vokietijoje ir Australijoje dirbo meno vadove, laisvai samdoma fotografe, dalyvavo grupinėse parodose Vokietijoje ir savarankiškai išleido keletą fotografijos knygų, o jos darbo sklaida dažnai apėmė visą pasaulį.

 

00370 5 2611665
Gedimino pr. 43, LT-01109 Vilnius
Sprendimas: Cloudlab.lt