Pristatome jums 2013 metų Nidos seminaro programą. Pagrindiniai renginiai vyks Nidos kultūros ir turizmo centre „Agila“ (Taikos g. 4). 
Portfolio peržiūros bus vykdomos tik pagal numatytą tvarką iš anksto užsiregistravus rugsėjo 17-19 dienomis, nuo 12 iki 14 val. „Agiloje“. 
Akreditavimasis į Seminarą, portfolio peržiūras bei Nida OFF tik iki rugsėjo 8 d. el paštu: fotomenininkainidoje@gmail.com.
Seminaro metu vyks  tradicinis konkursas „Fotografuojame Nidoje 2013“. Geriausios fotografijų kolekcijos autoriusbus apdovanotas pagrindinio seminaro rėmėjo kompanijos SONY prizu.
Seminaro metu vyks paskaitos, parodų atidarymai, portfolio peržiūros, Nida OFF, neformalūs susitikimai su seminaro lektoriais ir svečiais.
 
2013 m. rugsėjo 16 – 20 d.
Nidos kultūros ir turizmo centras „Agila“ (Taikos g. 4)
 
 
Seminaro programa 
 
 
 
Pirmadienis (09 16)
 
13.30 Seminaro atidarymas.
14.00 Stanislovas Žvirgždas „Lietuvos fotomėgejų sąjungos 80-metis“ 
15.00 Diskusija: Eglė Deltuvaitė ir Jokūbas Jacovskis kalbasi apie fotografijos knygas
16.00 Povilas Sigitas Krivickas „Fotodienoraštis – vaizdinės ir žodinės publicistikos šaltinis“
 
Atidarymo vakaras.
 

 

Antradienis (09 17)
 
Rytinės paskaitos:
10.00 Yukihiro Yoshihara (Japonija) „140 metų Yoshihara šeimos istorija“ 
11.00 Alvydas Lukys „Medijų monai – technolgija ir menas“
12.00 – 14.00 Portfolio peržiūros
 
Vakarinės paskaitos:
18.00 Anna Fox (Didžioji Britanija) „Fabrikavimas – dokumentinis fotopasakojimas moderniame pasaulyje“ 
19.00 Andrejus Baskakovas (Rusija) „Fotografija Rusijoje: pergalės ir pralaimėjimai. Istorijos paradoksai“.
 
21.00 Nida OFF ir neformalūs susitikimai su seminaro lektoriais ir svečiais
 
 
Trečiadienis (09 18)
 
Rytinės paskaitos:
10.00 Rimvydas Kepežinskas „Apie kompoziciją ir kitus dalykus. Asmeninis požiūris ir potyriai“
11.00 Eglė Deltuvaitė, Arturas Valiauga „Užsakomieji meno projektai“
12.00 - 14.00 Portfolio peržiūros
 
Vakarinės paskaitos:
18.00 Hannes Heikura (Suomija) „Fotografija – šviesos ir atsitiktinumo menas“. 
19.00 Vincent Debanne (Prancūzija) „Matrica – tarsi mano fotografijų pasaulis“ 
 
21.00 Neformalūs susitikimai su seminaro lektoriais ir svečiais
 
 
Ketvirtadienis  (09 19)
 
Rytinės paskaitos:
10.00 Tomas Pabedinskas „Apie Algimantą Kezį šiandien“
11.00 Agnė Narušytė „Tаrp eilučių: Požiūris į dabarties fotografiją“
12.00 - 14.00 Portfolio peržiūros
 
Vakarinės paskaitos:
18.00 Stasys Povilaitis „Atsargiai ARKLYS!“
19.00 Michaela Bosakova (Slovakija)
 
20.00 Neformalūs susitikimai su seminaro lektoriais ir svečiais.
 
 
Penktadienis (09 20)
 
Rytinės paskaitos:
10.00 Romualdas Požerskis „2008 – 2013 metų festivalių „Degantis žmogus“ amerikiečių bei lietuvių kūrybiniai projektai“
11.00 Vilhelmas Mihailovskis (Latvija) „Nuosprendis – mirties bausmė
 
10.00 – 13.00 Fotografijų pateikimas konkursui „Fotografuojame Nidoje 2013“ .
 
Vakarinės paskaitos:
17.00 Jurijus Vasiljevas (Baltarusija) „Minsko „Fotografika“ – Tarybinių laikų fotografijos „orlaidė“
18.00 Olivia Marsaud (Prancūzija) „Circulation(s) – Europos jaunosios fotografijos festivalis“ 
19.00 Konkurso „Fotografuojame Nidoje 2013“ rezultatų paskelbimas.
 
Uždarymo vakaras.
 
 
Lietuvos fotomenininkų sąjunga, 2013
www.photography.lt
(Organizatoriai pasilieka teisę keisti ir/ar papildyti programą)
 
 
Papildoma informacija
 
Dėl nakvynės seminaro metu galite kreiptis el. paštu: fotomenininkainidoje@gmail.com. Informuosime apie specialius nakvynės pasiūlymus. 
Portffolio peržiūros bus vykdomos tik pagal numatytą tvarką iš anksto užsiregistravusiems ir  seminare akredituotiems fotografams. Jei grupės nesusidarys – portfolio peržiūros bus organizuojamos tik vieną ar kelias dienas.
Seminaro renginiai vyks Nidos kultūros ir turizmo centre „Agila“ (Taikos g. 4). Paskaitos gali keistis neatvykus lektoriams ar dėl kitų objektyvių priežaščių. Renginių laikas gali būti tikslinamas. 
Seminaro metu vyks konkursas „Fotografuojame Nidoje 2013“.  Geriausios fotografijų kolekcijos autorius bus apdovanotas pagrindinio seminaro rėmėjo, kompanijos SONY, prizu fotoaparatu SONY NEX6Y (NEX fotoaparatas su dviem objektyvais. Daugiau: http://www.sony.lt/product/dsb-nex-6/nex-6y). 
Seminaro metu vyks paskaitos, parodų atidarymai, portfolio peržiūros, Nida OFF, neformalūs susitikimai su seminaro lektoriais ir svečiais. Apie neformalius susitikimus, ju vietas ir temas informuosime vėliau. Šie susitikimai – seminaro programos dalis.
Galimi programos vakarinės dalies pakeitimai atsižvelgiant į Europos krepšinio čempionato transliacijas ar kitas objektyvias priežastis.
 
1 Akreditavimasis į seminarą:
 
Į paskaitas patekti bus galima tik su akreditacijomis. Visų norinčių gauti akreditacijas prašome išsiųsti užpildytą anketą el. pašto adresu: fotomenininkainidoje@gmail.com. Laiško „Temoje“ užrašykite: Akreditacijai 2013, jūsų vardas ir pavardė. El. paštu registruotis galite iki rugsėjo 8 d. Akredituotis galėsite ir atvykę į seminarą iki rugsėjo 18 d. 19 val., administravimo mokestis 10 litų. Nuo rugsėjo 19 d. akreditacijos nebebus išduodamos. Siųsdami laišką akreditacijai atsakykite į šiuos klausimus (anketa):
1) Vardas, Pavardė.
2) Data, kada planuojate būti seminare.
3) Ar jums reikėtų vertimo: anglų-lietuvių, lietuvių-anglų? Prašome nurodyti reikiamą.
4) Ar esate Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys?
5) Ar norite el. paštu gauti informaciją apie Lietuvos fotomenininkų sąjungos rengiamas parodas, seminarus, mokymus ir kt.?
6) Jūsų mobilaus telefono numeris, el. pašto adresas.
Registruodamiesi akreditacijai atsiųskite ir nedidelę savo portretinę fotografiją (nuotraukos failą užvadinkite: jūsų vardas ir pavardė), ji bus naudojama šio seminaro akreditacijai. Organizatoriai pasilieka teisę nesuteikti akreditacijos.
 
2 Portfolio peržiūros 
 
Norintieji dalyvauti portfolio peržiūrose apie tai turi informuoti iki rugsėjo 8 d. el. paštu: fotomenininkainidoje@gmail.com . Laiško „Temoje“ užrašykite: Portfolio, jūsų vardas ir pavardė. Peržiūros vyks rugsėjo mėn. 17-19 dienomis. Apie sesijų tvarkaraštį pranešime nuo rugsėjo 9 d. Portfolio skaitys seminaro svečiai ir lektoriai. Tikslesnis sąrašas bus paskelbtas rugsėjo 3 dieną. Portfolio peržiūrai bus galima pateikti iki 2 serijų, ne daugiau kaip po 30 nuotraukų. Jei fotografijos elektroninėje laikmenoje, patartina turėti savo nešiojamąjį kompiuterį. Vienos peržiūros laikas – 20 minučių. Portfolio peržiūrose gali dalyvauti tik akredituoti seminaro dalyviai. Šiais metais peržiūrų išlaidas apmoka Lietuvos fotomenininkų sąjunga.
 
3* NIDA OFF 
 
Rugsėjo 17-tosios vakare vyks "NIDA OFF" programa. Tai savotiškas neformalus klubas, čia bus rodoma jaunųjų Lietuvos fotografų kūryba, vyks įvairios diskusijos, pristatymai.
Lietuvos fotomenininkų sąjunga kviečia jaunus ar neseniai pradėjusius fotogrfauoti autorius siųsti savo darbus peržiūroms (dalyvio anketa prisegtuke). Reikia pateikti ne mažiau kaip 5 ir ne daugiau kaip 10 fotografijų, sukurtų  per pastaruosius dvejus metus. Siunčiant fotografijas būtina užpildyti ir atsiųsti dalyvio anketą (užpildytą anketą atsispausdinti, pasirašyti bei nuskenavus siųsti kartu su siunčiamomis fotografijomis). Laukiame Jūsų darbų ir anketos iki 2013 m. rugsėjo 8 d. elektroniniu adresu: offnida@gmail.com . Rekomenduojama siųsti fotografijų ciklus, serijas ar pan. Peržiūroms pateiktas (atsiųstas) fotografijas vertins Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas bei „NIDA OFF“ kuratorius Darius Vaičekauskas. Bus išrinkti geriausių fotografijų autoriai, jų darbai bus rodomi „NIDA OFF“ peržiūrose. Į peržiūras patekusių autorių sąrašas bus skelbiamas rugsėjo 11 d. interneto svetainėje www.photography.lt bei Nidos seminaro metu, „NIDA OFF“ plakatuose. Organizatorius: Lietuvos fotomenininkų sąjunga, LFS Klaipėdos skyriaus pirmininkas Darius Vaičekauskas +370 615 49470, offnida@gmail.com.
Siųsdami laišką dalyvio anketai atsakykite į šiuos klausimus:
1) Vardas, Pavardė, Gimimo metai.
2) Miestas.
3) Telefono Nr., el. pašto adresas.
4) Fotografijų/ Fotografijų serijos, ciklo pavadinimas (jei galite, nurodykite ir anglišką vertimą).
5) Sukūrimo metai.Technika. Formatas, cm.
 
Fotografijas siųsti JPG formatu, 300 DPI rezoliucija, ilgoji kraštinė – ap. 30 cm
Maksimalus siunčiamų fotografijų skaičius – 10 vnt.
 
 
4* Konkursas „Fotografuojame Nidoje 2013“
 
Kaip ir ankstesniais metais, seminaro metu vyks konkursas „Fotografuojame Nidoje 2013“, kuriame gali dalyvauti tik seminare akredituoti fotografai. Konkurso dalyviai turi pateikti ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 5 nuotraukas, sukurtas tik šio seminaro metu - 2013 m. rugsėjo mėn. 15-20 dienomis. Iš savo pateiktų fotografijų autorius turi išsirinkti vieną, kurią pats vertina geriausiai. Fotografijos konkursui priimamos iki 2013 rugsėjo 20 d. 13 val.
Pateiktas fotografijas vertins Lietuvos fotomeninikų sąjungos sudaryta tarptautinė vertinimo komisija. Rezultatai bus paskelbti 2013 m. rugsėjo 20 d. vakare, geriausi autoriai bus apdovanoti specialiais prizais. Pagrindinis seminaro rėmėjas „SONY“ konkurse „Fotografuojame Nidoje 2013“nugalėtojui įsteigė prizą – fotoaparatą SONY NEX6Y (NEX fotoaparatas su dviem objektyvais. Daugiau: http://www.sony.lt/product/dsb-nex-6/nex-6y)
 
*Autoriai pateikdami kūrinius konkursui „Fotografuojame Nidoje 2013 “ bei „Nida off“ programai prisiima atsakomybę, jog šių kūrinių autoriai yra jie patys, o ne sukurti kitų asmenų ar jų grupių. Autoriai, pateikdami kūrinius, prisiima atsakomybę, jog kūrinių neturtinės ir turtinės teisės priklauso patiems autoriams, pateikusiems šiuos kūrinius. Eksponuojant ar publikuojant kūrinius autorius gali būti pristatomas slapyvardžiu, tačiau pateikiant kūrinius prašome nurodyti tikruosius vardus ir pavardes.
 
Konkurso organizatoriai pasilieka teisę panaudoti atsiųstas fotografijas ar jų skaitmenines laikmenas, nurodant autoriaus vardą ir pavardę ar jo slapyvardį (pagal pageidavimą)seminaro leidiniuose, atvirukų rinkiniuose, eksponuoti parodoje, seminaro reklamoje, Lietuvos fotomenininkų sąjungos interneto svetainėse bei seminaro partnerių, rėmėjų internetinėse svetainėse ar leidiniuose, nurodant autorių, neišmokant honoraro. Autorių sutikimu su šiomis sąlygomis laikomas nuotraukų ar jų skaitmeninių laikmenų perdavimas ar atsiuntimas elektroniniu būdu atsakingam už konkurso organizavimą asmeniui, kuris bus paskelbtas seminaro metu Nidoje ar informaciniuose pranešimuose apie seminarą. 
 
Lietuvos fotomenininkų sąjunga, 2013
www.photography.lt
00370 5 2611665
Gedimino pr. 43, LT-01109 Vilnius
Sprendimas: Cloudlab.lt