Lietuvos fotografijos meno draugija, tapusi viena svarbiausių organizacijų, koordinuojančių fotografijos meno raidą Lietuvoje, buvo įkurta 1969 m. Šiuo metu organizacija vienija apie 300 fotografų profesionalų.

Dar septinto dešimtmečio pabaigoje ėmus savo darbus eksponuoti jauniems ir perspektyviems fotografams, vis garsiau pradėta kalbėti apie fotomenininkų organizacijos kūrimą, specialistų rengimo būtinumą. Įkūrus Lietuvos fotomeno draugiją, pradėtos rengti teminės, istorinės, kolektyvinės, personalinės, retrospektyvinės, žanrinės ir kitokios parodos. Lietuvos fotografijos parodos pradėjo keliauti į užsienį. Aktyvi parodinė veikla Lietuvoje ir užsienyje iki šios dienos tebėra viena svarbiausių šios organizacijos užduočių.

Plėsdama savo veiklą, Fotografijos meno draugija 1971 m. įsteigė skyrius Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje. 1973 m. duris atvėrėVilniaus fotografijos galerija, 1979 m. Kauno fotografijos galerija pradėjo parodinę veiklą. 1989 m. Lietuvos fotomeno draugijos pagrindu įsteigta Lietuvos fotomenininkų sąjunga. 2000 m. fotomenininkų sąjunga atidarė Prospekto galeriją, kuri taip pat skirta fotografijos meno eksponavimui ir propagavimui.

Leidyba yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos veiklos viena iš prioritetinių krypčių. Kasmet yra parengiamas ir išleidžiamas metraštis "Lietuvos fotografija", kas pusmetį leidžiamas žurnalas "Fotografija", rengiami parodų katalogai, monografijos, albumai.

Be leidybos ir parodinės veiklos Lietuvos fotomenininkų sąjunga daug dėmesio skiria edukacijai. Nuo 1973 m. rengiamas kasmetinis fotografijos seminaras Nidoje. Parodų kontekste rengiamos paskaitos, susitikimai su menininkais, diskusijos bei knygų pristatymai. Per penkis dešimtmečius susiformavo kelios reikšmingos kūrėjų ir teoretikų kartos, toliau tęsiančios ar šiuolaikiškai interpretuojančios fotografijos mediją.

Lietuvos fotomenininkų sąjungos veiklą finansuoja

00370 5 2611665
Gedimino pr. 43, LT-01109 Vilnius
Sprendimas: Cloudlab.lt