33-asis fotomenininkų seminaras Nidoje


„Fotografų susitikimai“
2010 m. rugsėjo 13―17 d.

Programa

Pirmadienis (09.13)
10.00 Pokalbis/diskusijia su Martinu Parru (Didžioji Britanija).
12.00―14.00 Portfolio peržiūros. (*1)
18.00 Regina Anzenberger (Austrija) „Fotografija šiandien: ryšys tarp leidyklų ir meno“. 
19.30 Festivalio „Kaunas Photo 2010“ pristatymas (Minaugas Kavaliauskas).
21.00 S. Valiulio paruošta kino programa.
21.00 Neformalus klubas „Fotografų susitikimai“ (*2).

 

Antradienis (09.14)
10.00 Vladimir Nikitin (Rusija) „XX amžiaus istorija Sankt Peterburgo fotografijose“ 
12.00―14.00 Portfolio peržiūros. (*1)
17.00 Ferdinand Schmutzer (Austrija) parodos atidarymas. Nidos bendruomenės namai, Taikos g. 17.
18.00 Andrej Baskakov (Rusija) „20 metų Rusijos fotomenininkų sąjungai: rezultatai ir perspektyvos“. 
21.00 S. Valiulio paruošta kino programa.
21.00 Neformalus klubas „Fotografų susitikimai“ (*2).

Trečiadienis (09.15)
10.00 Malcolm Dickson (Škotija) „Šiuolaikinė Škotijos fotografija bei galerijos veikla“.
12.00-14.00 Portfolio peržiūros. (*1)
17.00 Moira Ricci (Italija) parodos 20.12.53–10.08.04 atidarymas. Menininkų namai, Pamario g. 20.
18.00 Einar Falur Ingólfsson (Islandija) „Islandų šiuolaikinės fotografijos problemos: žmogus prieš gamtą“.
21.00 S. Valiulio paruošta kino programa.
21.00 Neformalus klubas „Fotografų susitikimai“ (*2).

Ketvirtadienis (09.16)
10.00 Agnė Narušytė „Atminties problema šiuolaikinėje Lietuvos fotografijoje“.
11.30 Juozo Kazlausko knygos pristatymas. 
12.00―14.00 Portfolio peržiūros. (*1)
12.00―14.00 „Nuotraukų paruošimas spausdinimui rašaliniu spausdintuvu“. Aivars Purmals (Latvija). (*4)
17.00 Matias Costa (Ispanija) parodos “Šeimos projektas” atidarymas. Hermano Blodės muziejus, Skruzdynės g. 2.
18.00 Fotografų Matias Costa (Ispanija), Franco Franceshi (Italija), Moira Ricci (Italija) pranešimai, kūrybos pristatymas.
21.00 „Šalia fotografijos“ video ir kino projektų pristatymai. LFS Kauno skyrius, Gintaras Česonis ir Vytautas Stanionis.
21.00 Neformalus klubas „Fotografų susitikimai“. (*2)

Penktadienis (09.17)
10.00 Virginijus Kinčinaitis „Nesibaigiantis sociologijos ir fotografijos romanas“.
12.00―14.00 (numatomos) Portfolio peržiūros. (*1)
14.00―15.00 Meninė Akcija „Gyva Baltija“ (*3)
16.00 Festivalio „InFocus“ pristatymas (Eglė Deltuvaitė)
17.00 Franco Franceschi (Italija) parodos “Bolonijos XX-as amžius” atidarymas. Neringos istorijos muziejus, Pamario g. 43.
18.00 Projekto “reGeneration. Tomorrow’s photographers today” pristatymas; Lietuvos jaunųjų foto projekcijos. Seminaro aptarimas, konkurso “Fotografuojame Nidoje” rezultatų paskelbimas.
19.30 Uždarymo vakarėlis.
21.00 Neformalus klubas „Fotografų susitikimai“. (*2)


Renginiai vyks: Nidos kultūros ir turizmo centre „Agila“ (Taikos g. 4, visi renginiai nepažymėti *), Nidos bendruomenės namuose (Taikos g. 17, pirmas aukštas) ir viešbutyje „Nidos smiltė“ (Skruzdynės g. 2), kur bus įsikūres seminaro Organizacinis komitetas. Seminaro programa gali būti atnaujinama papildomais renginiais.


Papildoma informacija:
*1  Portfolio peržiūros vyks Nidos bendruomenės namuose (Taikos g. 17). Regstruotis akredituojantis el. paštu (apie akreditacijas skaitykite žemiau). Portfolio žiuri: R. Anzenberger (Austrija) (tik 09.13 – 14 d.), S. Žvirgždas, M.Kavaliauskas, A. Aleksandravičius, R. Požerskis, A. Macijauskas, S. Valiulis, A. Baskakov (Rusija). Ne visi žiuri nariai kiekvieną dieną dalyvaus Portfolio peržiūrose.
*2 Neformalus klubas „Fotografų susitikimai“ vyks viešbučio „Nidos smiltė“ (Skruzdynės g. 2) konferencijų salytėje bei restorane. Čia bus galimybė ne tik pabendrauti su kolegomis, bet ir per projektorių parodyti savo kūrybą, apie ją padiskutuoti. Tai neformalus klubas, dalyvavimas jame laisvas, o rodomos fotografijos nebus derinamos ar atrinktos seminaro organizatorių.
*3 Rugsėjo 17 d. 14:00-―14:30 centriniame Nidos paplūdimyje meninės vaikų akcijos „Gyva Baltija“ fotografavimas. GYVA.LT kartu su Liepa Rimkevičiene fotomenininkų seminaro Nidoje dalyvius kviečia įamžinti meninę vaikų akciją „Gyva Baltija“. Akcijos metu vaikai parodys, kokia jiems svarbi yra jūra ir kreipsis į suaugusius, prašydami neniokoti jos ir išsaugoti ateities kartoms. Susikibę rankomis vaikai klausysis jūros balso, žais, paišys mandalas ir ritualais saugos jūrą nuo ją niokojančių jėgų. Akcijos nuotraukos bus eksponuojamos Europos Parlamente ir kartu su vaikų sukurta nauja pasaka publikuotos specialiame leidinyje. Akcijos partneriai: Neringos savivaldybė, Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Radvilės Morkūnaitės biuras, Vytauto Landsbergio biuras.
*4 Seminarinio pobūdžio renginys skirtas tiems, kas domisi meninės fotografijos spausdinimu rašaliniais spausdintuvais. Lektorius Aivars Purmals (fineArtPrint.lv) rodys kompiuterinio paruošimo specifiką, bus galimybė atspausdinti nuotraukų. Renginys vyks Nidos bendruomenės namuose (Taikos g. 17).

Visi norintys apsigyventi viešbutyje „Nidos smiltė“ (Skruzdynės g. 2) (http://www.smilte.lt/index.htm) prašome tai pažymėti akredituojantis, kadangi seminaro dalyviams bus taikomos specialios kainos. Jei nebuvote akreditavęsi, galima kreiptis į organizatorius ir atvykus ― akreditacija patvirtins jog esate seminaro dalyvis.

Akreditavimasis į seminarą (seminaras nemokamas).
Visų norinčių gauti akreditacijas ir išankstinius kambarių užsakymus prašome išsiųsti laišką el. pašto adresu: fotomenininkainidoje@gmail.com . Nespėjus akredituotis el. paštu, tai bus galima padaryti atvykus į seminarą. Akreditacija Nidoje ar el. paštu vyks iki rugsėjo 15 dienos. Siųsdami laišką akreditacijai, atsakykite į šiuos klausimus:
1) Vardas, Pavardė
2) Datos, kurių metu planuojate būti seminare
3) Ar jums reikėtų vertimo į / iš lietuvių, anglų, rusų kalbų? Prašome nurodyti kalbas.
4) Ar norėsite rodyti savo fotografijas portfolio peržiūrų (*1) metu. Jei taip, kuriomis dienomis ir pas kurį/-iuos žiuri narį/-ius.
5) Ar jums reikės nakvynės „Nidos smiltėje“ (Skruzdynės g. 2)? Jei taip, nurodykite nakvynės datas, kiek žmonių nakvos ir kokio kambario pageidautumėte (su viena ar atskiromis lovomis).
6) Ar esate Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys?
7) Papildoma, bet neprivaloma informacija: nedidelė portretinė fotografija akreditacijai, jūsų mobilaus telefono numeris.
8) Ar norite el. paštu gauti informaciją apie Lietuvos fotomenininkų sąjungos rengiamas parodas, seminarus, mokymus ir kt. ? Jei taip, nurodykite el. pašto adresą.

Konkursas „Fotografuojame Nidoje“
Seminaro metu, kaip ir praeitais metais, vyks konkursas „Fotografuojame Nidoje“. Jame gali dalyvauti kiekvienas seminaro dalyvis. Jis turi pateikti ne mažiau 3 ir ne daugiau 5 nuotraukų, sukurtų tik šio seminaro metu (2010 m. rugsėjo 12―17 dienomis). Iš pateiktų fotografijų autorius turi išsirinkti vieną, kurią pats vertina geriausiai. Konkursui pateiktas fotografijas vertins Lietuvos fotomeninikų sąjungos sudaryta tarptautinė komisija. Konkurso komisija, nežinodama autoriaus pasirinkimo, išrinks po vieną, jos nuomone, geriausią autoriaus nuotrauką. Iš autorių ir komisijos nuomone sutapusių geriausių fotografijų komisija išrinks 8―10, kurios taps konkurso nugalėtojomis ir bus paskelbtos rugsėjo 17d. vakare.
Autoriai pateikdami kūrinius prisiima atsakomybę, jog šių kūrinių autoriai yra jie patys, o ne sukurti kitų asmenų ar jų grupių. Autoriai pateikdami kūrinius prisiima atsakomybę, j jog kūrinių neturtinės ir turtinės teisės priklauso patiems autoriams pateikusiems šiuos kūrinius. Eksponuojant ar publikuojant kūrinius autorius gali būti pristatomas psiaudonimu, tačiau pateikiant kūrinius prašome nurodyti tikrus vardus ir pavardes. 
Konkurso organizatoriai pasilieka teisę panaudoti atsiųstas fotografijas ar jų skaitmenines laikmenas, nurodant autorių ar jo pseudonimą (kaip pageidaujama) apie seminarą leidžiamuose leidiniuose, atvirukų rinkiniuose, eksponuoti parodoje, seminaro reklamoje, interneto svetainėje www.photography.lt, bei seminaro partnerių, rėmėjų internetinėse svetainėse ar nekomerciniuose leidiniuose, nurodant autorių, neišmokant honoraro. Autorių sutikimu su šiomis sąlygomis laikomas nuotraukų ar jų skaitmeninių laikmenų perdavimas už konkurso organizavimą atsakingam asmeniui kuris bus paskelbtas seminro metu Nidoje.

Daugiau informacijos apie seminarą telefonais +370 618 37520; +370 620 66595 
Lietuvos fotomenininkų sąjunga, 2010. www.photography.lt

00370 5 2611665
Gedimino pr. 43, LT-01109 Vilnius
Sprendimas: Cloudlab.lt