Chia-Yun Wu. Borderless Place / Vieta be sienų

2022 01 01

 

Sudarytojas
Gytis Skudžinskas

 

Dailininkas
Gytis Skudžinskas

 

Tekstai
Chia-Yun Wu

Marija Martinaitytė

 

Vertėjai
Evelina Salvinskienė (anglų k. | English)

 

Kalbos redaktoriai
Monika Grigūnienė (lietuvių k.)
Howard Jarvis (anglų k.)

 

Leidinį parėmė

UAB Fotosintezė

 

Leidėjas

Lietuvos fotomenininkų sąjunga,

VšĮ Lietuvos fotomenininkų sąjungos fotografijos fondas

Gedimino pr. 43, Vilnius LT-01109

www.photography.lt

 

Spausdino
UAB BALTO print
Utenos g. 41B, Vilnius LT-08217
www.baltoprint.com

 

Tiražas

200

 

Šis leidinys yra pirmosios rezidencijos, kuri vyko 2022 m. gegužės 4 d. - birželio 4 d. Nidoje, rezultatas. Tarptautinio fotografijos simpoziumo "NIDA. Sutikti fotografiją" rezidencija įsteigta 2022 metais.

 

 

Nidoje, kur 2022 m. gegužę dalyvavau menininkų rezidencijoje, yra Lietuvos ir Rusijos valstybių siena. Sienos sąvoka man yra abstrakti, nes esu kilusi iš salos, kur siena reiškia vandenyną. Tačiau čia esanti siena padalijo žemę ne tik į du pusiasalius, bet ir į dvi šalis. Mane patraukė sienos vaizdinys ir svarstau, ar egzistuoja pasaulis be sienų.

 

"Vieta be sienų #1" – tai menininko knyga, kurioje keliami būties ir nebūties klausimai. Kalbėdamasi su laukine gamta klausiu apie sienos reikšmę. Ar iškėlę daugybę sienų žemėje žmonės tapo civilizuotesni? Nuo Kuršių marių iki Taivano sąsiaurio ir Vakarų kranto gimtosios šalies neturintys laukiniai gyvūnai yra patys laimingiausi pasaulyje; "Vieta be sienų #2" – tai serija darbų, kuriuose susitinka fotografija ir grafika, RGB ir CMYK, skaitmena ir materija. Joje vaizduojamos nematomos ribos natūralioje aplinkoje, siekiant atspindėti sutartis tarp grožio ir tikrovės.

 

Chia-Yun Wu yra Taivano menininkė, atrinkta į naują Lietuvos fotomenininkų sąjungos inicijuotą Nidos meno rezidencijų programą.

 
00370 5 2611665
Gedimino pr. 43, LT-01109 Vilnius
Sprendimas: Cloudlab.lt