Vilniaus metraštininkas Mečislovas Sakalauskas: „Buvau įsimylėjęs Vilnių“

2023 06 18 / Gediminas Kajėnas (15min.lt)
Gediminas Kajėnas (15min.lt)
„Dabar gyventi gera, kad tik sveikatos būtų. O jaunystėje reikėjo ne tik galvoti, iš kur duonos gauti, bet dar ir žiūrėti, kad kailis liktų sveikas ir Sibire neatsidurtum. Visko per šiuos devynis su viršum dešimtmečių teko patirti, bet dabar galiu pasakyti, kad gyvenimas buvo įdomus, o man tikrai sekėsi“, – sako 95-uosius metus einantis fotografas Mečislovas Sakalauskas.

1952 metais apsigyvenęs Vilniuje, daugiau ne keturis dešimtmečius jis paskyrė miesto architektūros fotografavimui. Jo darbai sugulė į tris dešimtis knygų, o už savo kūrybą bei senąją Vilniaus istoriją fotografijose 2014 metais M.Sakalauskui įteikta Šv.Kristoforo statulėlė. Sovietmečiu net trijų laidų sulaukė albumas „Vilniaus architektūra“, spausdintas po 30 tūkst. egzempliorių. Pusė jo nuotraukų – M.Sakalausko. Populiariausia autorinė jo paties fotografijų knygą – tai „Atgimę paminklai“, išleista net 40 tūkst. tiražu.
 
Pats fotografas tikina per gyvenimą surengęs vos kelias savo darbų parodas, tačiau jų niekada nesureikšmino – parodos ateina ir praeina, tuo tarpu knygos – lieka.

Skaitykite toliau
 
00370 5 2611665
Gedimino pr. 43, LT-01109 Vilnius
Sprendimas: Cloudlab.lt