Archyvas (0)
Skrendu viena. Įspūdžiai iš konferencijos „Pirmyn: moterys fotografijoje“

Skrendu viena. Įspūdžiai iš konferencijos „Pirmyn: moterys fotografijoje“

2017 11 17 / Agnė Narušytė, „7 meno dienos”

Konferencijos tema „moterys fotografijoje“ rengėjai pasmerkti dvigubai teisintis. Vieniems oponentams atrodys, kad nėra reikalo išskirti moteris, nes abiejų lyčių galimybės reikštis vienodos, menininkės turi tas pačias sąlygas kurti kaip menininkai ir t.t. Kiti sakys, kad nebeverta kalbėti apie fotografiją, kad grynų medijų laikas baigėsi, o socialinius tinklus užplūdę vaizdai ją nudėvėjo.

 
Fiksuojant laiką ir tylą

Fiksuojant laiką ir tylą

2017 10 22 / Rūta Šetikaitė, „Vox Art“

Kas būtų, jei į fotografiją pamėgintume žvelgti... taupiau? Įsivaizduokite: išvykstate į ypatingą ir ilgai lauktą kelionę ir turite tik fotoaparatą ir juostelę su 24 kadrais. Kaip pasikeis objektai, kuriuos norėsite įamžinti? Kokius kriterijus taikysite kiekvienam iš jų, kad patektų į itin ribotos talpos juostą? Apie tokį lėtą fotografavimą, apgalvojant, išlaukiant, subrandinant mintį, mes kalbamės su vienu ryškiausių Lietuvos fotomenininkų Remigijumi Treigiu.

 

Žvilgsnis iš šono: Nidos seminaras tarptautiniame kontekste

2017 10 01

Fotografijos seminaras Nidoje nuo pat pradžių buvo tarptautinis. Žinoma, griuvus geležinei uždangai jis tapo dar atviresnis, atsirado galimybė kultūriniams mainams su Vakarais. Seminaro organizatoriai ir dalyviai vis dar svarsto, kaip tiksliau apibrėžti renginio specifiką šiandieniame globaliame kontekste. Galbūt šią užduotį palengvintų žvilgsnis iš šono – jei įvertintume seminaro koncepciją tarptautiniu mastu.

 
Tylusis fotografijos riteris

Tylusis fotografijos riteris

2017 08 01 / Gražina Juodytė, „Vakarų ekspresas“

„Man Vaclovas Straukas buvo puikus ankstyvos jaunystės draugas, iš kurio pirmiausiai mokiausi nuoširdaus, nevaidinto bendravimo. Ir nesavanaudiškumo“, - apie Anapilin iškeliavusį uostamiesčio garbės pilietį sakė Klaipėdos fotografų bendruomenės narys Saulius Jokužys, labiausiai vertinantis V. Strauko sukurtą ciklą „Kopos“.

 
A. Macijauskas: mums reikia ir proto, ir kumščių, ir širdies

A. Macijauskas: mums reikia ir proto, ir kumščių, ir širdies

2017 07 31 / Jūratė Kuzmickaitė, „Kauno diena“

"Suirusiam dabarties pasauly fotografija gali mums kalbėti", – pristatydamas Aleksandro Macijausko fotoalbumą "Ratas" sakė Sigitas Geda. Jo žodžiai, prieš septyniolika metų įrašyti vieno žinomiausių Lietuvos fotografų albume, nepavaldūs laikui. Kaip ir palinkėjimas: "Tegu Viešpats leidžia mums atsukti gyvenimo juostą."

 
Televizinė apoteozė ir bête noire žaidžia „žemes“. Algirdo Šeškaus paroda „TV“ ŠMC

Televizinė apoteozė ir bête noire žaidžia „žemes“. Algirdo Šeškaus paroda „TV“ ŠMC

2017 06 01 / Jogintė Bučinskaitė, artnews.lt

Kai Šiuolaikinio meno centras ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija surengė Algirdo Šeškaus fotografijų parodą „TV“, pamaniau, koks tai simboliškai paradoksalus gestas – dažniau juk ŠMC atsiduria televizijoje, nei televiziją galima apžiūrėti ŠMC. Vienu ar kitu atveju vykstanti sinergija verčia galvoti apie (meno) reprezentavimo apytakas būtent televiziniu formatu: kiek tai šiandien vis dar aktualu ir reikalinga, kas ką užgožia, kiek vienas kitam padeda, o gal net ir kenkia?

 
www.obzor.lt (rusų k.):  Romualdo Rakausko parodos atidarymo reportažas

www.obzor.lt (rusų k.): Romualdo Rakausko parodos atidarymo reportažas

2017 05 05 / www.obzor.lt

 
 Fotomenininkas Arūnas Baltėnas: „Gražus yra paprastas gyvenimas…“

Fotomenininkas Arūnas Baltėnas: „Gražus yra paprastas gyvenimas…“

2017 04 13 / Gediminas Kajėnas, www.8diena.lt

„Kai kurių šių žmonių jau nėra tarp gyvųjų. Kai kurių namų jau taip pat nėra – vieni supleškėjo, kiti tapo negyvenamais… Bet aš atsimenu kiekvieną susitikimą, kiekvieną pokalbį ir džiaugiuosi gavęs galimybę prisiliesti prie šių gyvenimų…“ – sako fotomenininkas Arūnas Baltėnas, išleidęs fotografijų albumą „Namų tyloj“. Šiame darbe menininkas tęsia lietuviško kaimo temą, kurią jau įgyvendino etnografiniuose savo darbuose „Šilų dzūkai“, „Žemaičiai. Gyvenimai ir šventės“, „Gervėčių Lietuva“.

 
Fotomenininkas Maldutis: dabar man – antras gimimas, aš grįžtu į fotografiją

Fotomenininkas Maldutis: dabar man – antras gimimas, aš grįžtu į fotografiją

2017 04 13 / Jurgita Kotryna Ogulevičiūtė, www.alfa.lt

„17 metų rankose neturėjau fotoaparato. Rašiau eiles, nes beveik visą laiką gulėdavau ligoninėse. O ką ten veikti? Vienu metu man pagerėjo. Kai draugas padovanojo skaitmeninį fotoaparatą, teko iš naujo mokytis fotografuoti. Aš atsigavau ir gavau tokį impulsą kurti toliau!“ – pasakojo parodos „Ne sezono metas“ autorius Algimantas Maldutis.

 
Fotomenininkas Algimantas Kunčius. Akių pasiklausk…

Fotomenininkas Algimantas Kunčius. Akių pasiklausk…

2017 03 15 / Gediminas Kajėnas, www.8diena.lt

„Einu ir mąstau, mąstydamas – matau, o matydamas – paveiksluoju“, – taip keliais žodžiais fotomenininkas Algimantas Kunčius (g. 1939) apibendrina jau daugiau nei penkis dešimtmečius brėžiamą savo kūrybos trajektoriją. Tai turbūt vienas labiausiai nenuspėjamų Lietuvos fotografų, meistriškai džiazuojančių ne tik skirtingomis fotografijų temomis bei žanrais, bet ir neišsemiamomis gyvenimo istorijomis.

 
  1 2 3 ... 16 17 18 19 20 21 22  
00370 5 2611665
Gedimino pr. 43, LT-01109 Vilnius
Sprendimas: Cloudlab.lt