Simpoziumo „NIDA. Sutikti fotografiją“ meno rezidencijoje finalistas Simon Chang žada įsitraukti į Nidos bendruomenės gyvenimą

2025 06 06

2026 m. gegužės mėn. jau penktą kartą bus pakviestas menininkas dalyvauti meno rezidencijoje Nidoje. Ši rezidencijų programa yra tarptautinio fotografijos simpoziumo „NIDA. Sutikti fotografiją“ dalis. Programa vykdoma bendradarbiaujant su VDA Nidos meno kolonija. Rezidencijos siekis – aktualizuoti fotografiją ir kaip mediją, ir kaip išraiškos priemonę. Programa orientuojama į menininkus, savo kūryboje propaguojančius kritinį mąstymą, kvestionuojančius nusistovėjusias kultūros lauko praktikas bei neabejingus socialiniams ir politiniams pokyčiams ar aktualijoms.

 

Į paskelbtą kvietimą atsiliepė 64 autoriai iš 25 šalių, o peržiūrai buvo atsiųsta 180 projektų.

 

Vertinimo komisijai talkino knygų dailininkas Gytis Skudžinskas, mecenatė Audronė Tylaitė, parodų kuratorė, Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkė Vilma Samulionytė bei Nidos meno kolonijos vadovė Egija Inzulė.

 

Vertinimo kriterijai apėmė siūlomos temos svarbą ir aktualumą, ankstesnę pretendento patirtį bei pretendento suinteresuotumą ir gebėjimą aktualizuoti sujungiant vietos specifiką, išplėstinį fotografijos lauką ir savo kūrybą.

 

2026 m. rezidencijoje Nidos meno kolonijoje reziduos menininkas Simonas Changas, gyvenantis ir kuriantis Slovėnijoje ir Taivane.

 

2024 metais Simonas lankėsi fotografijos simpoziume ir pristatė savo kūrybą. Pasak autoriaus, „jį visada domino, ar nuotrauka gali iš naujo sužmoginti tuos, kurie buvo nužmoginti“. Būdamas migrantas Europoje daugiau nei dvidešimt metų, jis renkasi darbą bendruomenėse, dažnai sudėtingomis temomis, ir apie žmones, kurių balsai retai girdimi, bendruomenes, atskirtas nuo pagrindinės visuomenės, ir psichikos sveikatos problemas tiek Vidurio Europoje, tiek pokonfliktiniuose regionuose ir kt.

 

Simonas Changas, baigęs Taipėjaus katalikiškojo Fu-Jen universiteto Komunikacijos menų katedrą, persikėlė į Prahą, Čekiją, ir 2004 m. buvo priimtas į magistrantūros studijų fotografijos programą Prahos kino ir televizijos scenos menų akademijoje (FAMU). Šiuo metu gyvena Liublianoje. 2011 m. gavo Gausingo, 2018 ir 2020 m. – „Auksinio trikojo“ apdovanojimus. Tai du prestižiškiausi Taivano šiuolaikinio meno ir knygų leidybos apdovanojimai. Chango darbai buvo eksponuojami muziejuose ir galerijose tiek Europoje, tiek Azijoje.

 

Rezidencijos programos metu sukurti darbai bus išleisti spausdintinio leidinio forma bei pristatyti tarptautinio fotografijos simpoziumo „NIDA. Sutikti fotografiją“ 2026 m. pagrindinėje programoje.

 

Kiti 20 autorių, surinkę daugiausiai balų, dalyvaus vakarinių projekcijų programoje simpoziume „NIDA. Sutikti fotografiją“ 2026 metais.

 

Dalyvaujantys autoriai:

 

Abdelrahman Alkahlout (Palestina / Turkija)

Badubazendu (Meksika)

Louisa Boeszoermeny (Vokietija)

Agata Ciaston (Lenkija)

Camilo Errante (Kolumbija)

Emilija Filipenkovaitė (Lietuva)

Marcel Herbst (Šveicarija)

Joel Jimenez Jara (Kosta Rika / Ispanija)

Alexander Komenda (Suomija)

Alwin Maigler (Vokietija)

Antoine Neufmars (Belgija)

Stefanos Paikos (Graikija / Vokietija)

Tina Rowe (Jungtinė Karalystė)

Nuno Serrão (Portugalija)

Ola Skowrońska (Lenkija)

Gianluca Sodaro (Italija)

Arnas Špaka (Lietuva)

Hiro Tanaka (Japonija)

Soushi Tanaka (Japonija)

Stig Marlon Weston (Norvegija)

 

 

 

Simon Chang. Zhuangwei Township, Yilan County, Taiwan. February 16, 2023

 

 

Simon Chang

 
00370 5 2611665
Gedimino pr. 43, LT-01109 Vilnius
Sprendimas: Cloudlab.lt