Laukiame fotografijų ir tekstų 2025 m. LFS metraščiui „Lietuvos fotografija“

2025 04 04

Kviečiame teikti darbus LFS leidžiamam metraščiui „Lietuvos fotografija“. Šių metų tema – mobilumas kadre ir už kadro.

 

Šiame leidinyje Lietuvos fotografijos meno lauką kontekstualizuosime pasitelkiant mobilumo posūkio (mobilities turn arba new mobilities paradigm) prieigą. Globalėjančiame pasaulyje, kuriame įvairių rūšių mobilumai (fizinis žmonių ir ne žmonių, virtualus, vaizduotės, socialinis, medijų, technologijų ir idėjų) tampa vis reikšmingesniu kasdienybės aspektu. Nors Lietuva dar nėra mobilumo tyrėjų tinklo, vienijančio menininkus ir mokslininkus, aktyvi dalyvė, tačiau vis daugiau vietinio meno ir mokslo ekosistemos atstovų pastebi vis didėjančią įvairių mobilumų reikšmę ir problemiškumą, į mobilumo lauką kreipia ne tik kūrėjų nagrinėjamos temos, bet ir eksperimentiniai metodai.

 

Leidiniu ir jį lydinčia paroda siekiama konceptualiai išplėsti Lietuvos fotografijos lauko kontekstualizavimo ir konceptualizavimo potencialumus, pristatyti mobilumo prieigą kaip šiuolaikišką įrankį, padedantį įprasminti ir sujungti menines, mokslines ir pilietines praktikas, kurių centre fotografija.

 

Projektas per kūrybiškai sukomplektuotas temines dalis atskleis, kaip mobilumo teorija leidžia interpretuoti Lietuvos fotografiją netikėtai kitaip, nei įprasta – kaip aktyvią judėjimo, komunikacijos ir socialinių bendradarbiavimo praktikų terpę, sujungiant skirtingus žanrus, konceptualią meninę raišką, eksperimentinę ir dokumentinę fotografiją, bei naująsias medijas, veiksmu bei dalyvavimu grįstas praktikas, kuriose fotografija tampa svarbi kaip dokumentas.

 

Tikimės, kad leidinys užtikrins kūrybišką ir kritinę mobilumo paradigmos integraciją į Lietuvos fotografijos lauką, skatins naujas kūrybines ir akademines diskusijas, išplės žiūrovų / skaitytojų auditoriją. Taip pat, tikimasi, kad mobilumo prieiga padės formuoti naujus ryšius tarp fotografijos mediją naudojančių ir ja besidominčiųjų, iki šiol veikusių skirtingose kūrybinio lauko ekosistemose.

 

Laukiame jūsų darbų! Fotografijų serijos (iki 10 nuotraukų) ir trumpo aprašymo šiose kategorijose, argumentuojant, kaip jūsų darbas atliepia mobilumo temą. Taip pat kviečiame dalyvauti ir tekstų kūrėjus – pasiūlykite mobilumą ir fotografiją jungiančią straipsnio, kurį norėtumėte parašyti, temą (150300 žodžių).

 

 

Judėjimas kadre

 

  • Mobilumų rūšys, tipai ir reprezentacijos (fiksuojami mobilumo reiškiniai – migracija, urbanistiniai mikromobilumai, judesys, laiko ir vaizduotės kelionės, kūno ir tapatybės performatyvumai, kelionių ir gamtos fotografija, procesų, mobilumo infrastruktūrų ir reiškinių tyrimai ir reportažai)
  • Eksperimentiniai metodai, analoginiai procesai, nestabilūs vaizdai (nuo sidabro iki chlorofilo ir šviesiai jautrių bakterijų, piešimas šviesa ir kiti metodai, apie kuriuos mes dar nežinome)

 

 Judėjimas už kadro

 

  • Tipologinis metodas fotografijoje kaip netiesioginis menininko judėjimo žemėlapiavimas
  • Fotografavimas kaip mobilios meno praktikos dalis (socialinis aktyvizmas ir dalyvavimo praktikos mene ir fotografijoje)
  • Nemobilumas kaip sociopsichologinė problema (mobilumo prieiga akcentuoja ne tik judėjimą, bet ir jo priešingybę – nejudumą. Didelė dalis mobilumo susijusi būtent su laukimu, kuris gali vykti nematomose ir marginalizuotose erdvėse, pvz., migrantų sulaikymo centruose ar oro uostų laukimo salėse. Kai aplinka sukuria spaudimą judėti, nejudumas tampa problema, tačiau gali tapti ir privilegija.)

 

Sąlygos:

 

Fotografijų ir tekstų laukiame iki gegužės 4 d. el. paštu info@photography.lt

 

Temos eilutėje įrašykite: Metraščiui Lietuvos fotografija. Mobilumas.

 

Fotografijų failų formatai: .jpg arba .tif. Ilgoji kraštinė 1500 px, 72 dpi. Neviršijant 20Mb.

 

Fotografijų kiekis: iki 10 vnt. vienai potemei.

 

Tekstų failų formatai: .doc, .docx (150–300 žodžių).

 
00370 5 2611665
Gedimino pr. 43, LT-01109 Vilnius
Sprendimas: Cloudlab.lt