Fotografiniai kaleidoskopai – Lietuvos progreso Europos Sąjungoje atspindys

2024 04 22

Balandžio 30-ąją Liuksemburge, Europos Audito Rūmų meno galerijoje bus atidaryta Lietuvos fotomenininko Sauliaus Paukščio darbų paroda "Vilniaus kaleidoskopai", skirta Lietuvos įsijungimo į Europos Sąjungą 20-mečiui. Paroda veiks iki liepos 16 dienos.

 

 

Fotografo Sauliaus Paukščio fotografijų paroda „Vilniaus Kaleidoskopai“

 

Pastaraisiais metais istorinio Vilniaus ir jo senųjų priemiesčių gyvenimas keičiasi labai greitai. Miesto struktūra, architektūra, faktūros kinta, veikiant laikui nyksta ir keičiasi, atsiranda naujos struktūros. Senieji pastatai, senamiesčio kvartalai, bažnyčių bokštai, tradicinio, įprasto Vilniaus peizažo herojai vis dažniau pasipildo naujais, moderniais siluetais – tai gyva Vilniaus istorija. Vilniaus evoliucijos istorija. Stebėdami ir tyrinėdami miesto peizažą laikmečių fotografijose matome, kaip keičiasi Vilniaus gyvenimas, kaip vystėsi ir kito Vilniaus pramonė, kaip kito miestiečių buitis, kokios buvo gyvenimo sąlygos, netgi kokios buvo namų puošybos mados, netgi kokios spalvos miestiečiams patikdavo.

 

Nuošaliau nuo centrinių senamiesčio gatvių, toliau nuo turistinių takų Vilniaus senamiesčio kertelėse galima rasti pastatų, kurie paprasti, funkcionalūs ir asketiški. Vilniaus senamiestis ilgus dešimtmečius nebuvo turtingas, ir čia esantys pastatai atspindėjo plėtros tendencijas, vyravusius architektūrinius stilius, technologinius miesto progreso elementus.

 

Paprastų miestiečių kvartalai, gyvenamoji infrastruktūra, inžineriniai įrenginiai, mažoji architektūra, medžiagiškumas, paviršių faktūros, spalvos – momentų ir vaizdų kaleidoskopas, kuriame Vilniaus formos, spalvos ir šviesos – visa tai šioje fotografo Sauliaus Paukščio fotografijų / kaleidoskopų parodoje.

 

Istorinis Vilniaus senamiestis – tai Vilniaus miesto istorijos dalis, kaip ir Lietuvos valstybės istorijos dalis.

 

Iš miesto centro pasitraukus pramonei, gamykloms, kurios čia veikė dešimtmečius, ar net šimtmečius, Vilniaus senamiestis, ypač jo pakraščiai, ilgus metus buvo apleista periferija. Lietuvai tapus nepriklausoma valstybe, ir Europos Sąjungos nare, per kelioliką metų vyko dideli atsinaujinimo ir progreso procesai. Sovietinės gamyklos ir pramoniniai rajonai virsta puošniais gyvenamaisiais rajonais, kuriasi nauji gyvenamieji kvartalai, miestas plečiasi, atsinaujina, buvę priemiesčiai keičiasi mūsų akyse. Ir peržvelgus parodoje eksponuojamą fotografijų / kaleidoskopų kolekciją, nejučiom apima nuojauta, kad šie kaleidoskopų fragmentai rytoj bus dar kitokie.

 

 

 
00370 5 2611665
Gedimino pr. 43, LT-01109 Vilnius
Sprendimas: Cloudlab.lt