Eric Vander Borght ir Liudas Parulskis. Fotoparoda garaže: „Akis į Vilnių“

2024 06 07

Fotografijos paroda garaže: Pylimo g. 27, Vilnius, 06-12  06-19 (nuo vidurdienio); atidarymas: 2024 m. birželio 12 d., 17.30 val.; kuratorė: Viktorija Rimkutė.

 

Eric Vander Borght  Belgijoje gimęs fotografas ir filmų kūrėjas. Užaugo Briuselyje, šiame mieste susipažino ir su briuselizacijos sąvoka (ang. bruxellisation), kalbančia apie iš dalies atsitiktinę miesto plėtrą ir architektūrinę "netvarką". Eric'as miestą mato kaip materijoje įkūnytą (neretai paradoksalios) žmogaus sąmonės tąsą. Šiuo metu gyvena Vilniuje. Menininko darbuose dokumentuojami miesto kontrastai, atspindintys įvairialypį Vilniaus  miesto, kuriame susitinka istorija ir šiuolaikybė  veidą.

 
Parodoje „Akis į Vilnių“ eksponuojamuose darbuose  Vilniaus urbanistinis kraštovaizdis, kuriame laiko ir architektūros sluoksniai susipina į kinematografišką pasakojimą apie miesto transformacijas. Tokie skirtingų sluoksnių susitikimai ir persidengimai kuria muaro efektą (pranc. moiré), kai du persidengiantys raštai sukuria trečią, fiziškai neegzistuojantį. Šie darbai  bandymas užfiksuoti šiuos trumpalaikės, bekūnės realybės raštus, atsiradusius skirtingų struktūrų sankirtose, lyg Moirų siūlų labirinte, supynusiame miestą į tūkstančių likimų audinį.
 
Liudas Parulskis  fotomenininkas, foto- ir videomanipuliacijų kūrėjas, proginių monetų dizaino autorius, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys. Gimė 1971 m. Vilniuje. 19901995 m. studijavo architektūrą Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 1989 m. dalyvauja parodose. Parodoje „Akis į Vilnių“ pristatoma 2024 metais sukurta darbų serija "Periferiniai dalykai".

 

Fotografija: Eric Vander Borght

 
00370 5 2611665
Gedimino pr. 43, LT-01109 Vilnius
Sprendimas: Cloudlab.lt