Artūras Morozovas

Artūras Morozovas (g. Kaune, 1984 m.) yra Lietuvos dokumentinės fotografijos kūrėjas.

Nuo 2006 m. pradėjęs dirbti fotožurnalistu, nušvietė įvairius Lietuvos bei Europos įvykius, nagrinėjo jautrias socialines temas: dokumentavo karinius konfliktus Sakartvele, Ukrainoje, pokonfliktines situacijas Čečėnijoje, Palestinoje, fiksavo suaktyvėjusią pabėgėlių iš Sirijos ir kitų arabų šalių migraciją į Europą.

A.Morozovo fotografijos spausdintos The Washington Post, The New York Times, The Guardian, Al Jazeera, Der Spiegel ir kt.. Jis yra ir vienas iš pirmosios Baltijos šalyse šiuolaikinių medijų agentūros Nara.lt įkūrėjų.

Nors A.Morozovo kilmė fotografijoje ateina iš žiniasklaidos lauko, kūrėjas atstovauja Lietuvos humanistinės fotografijų tradiciją, fiksuoja gyvenimą Lietuvoje, kurio epicentre – žmogus savo kasdienoje.

2023 m. suteiktas LR Meno kūrėjo statusas, tais pačiais metais tapo ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariu.

A.Morozovas surengė asmenines parodas Italijoje (2), Lietuvoje (9), Belgijoje (NATO būstinėje Briuselyje ir LR nuolatinėje atstovybėje prie ES), Rusijoje (Meno mugė Cosmoscow), Moldovoje, Sakartvele (2), Jungtinėje Karalystėje (festivalyje Photo London), Baltarusijoje, Liuxemburge.

Yra penkis kartus įvertintas Auksinio kadro apdovanojimu tradiciniame Lietuvos spaudos fotografų konkurse.

00370 5 2611665
Gedimino pr. 43, LT-01109 Vilnius
Sprendimas: Cloudlab.lt