Gintarė Čiuladaitė
„Lietuvos žinios“
2017 08 11

Panevėžietis Evaldas Ivanauskas į Vilniaus fotografijos galeriją atvežė savo parodą „Dislokacijos“. E. Ivanausko fotografijos – kraštovaizdžių panoramas imituojantys vaizdai, o iš tiesų – iš arti nufotografuotos miesto asfalto duobės ir šaligatvių betonas.
Panevėžietis Evaldas Ivanauskas į Vilniaus fotografijos galeriją atvežė savo parodą „Dislokacijos“. E. Ivanausko fotografijos – kraštovaizdžių panoramas imituojantys vaizdai, o iš tiesų – iš arti nufotografuotos miesto asfalto duobės ir šaligatvių betonas. Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Kultura-ir-pramogos/didinga-dykuma-atvere-kelio-vidury/248607 © Lietuvos žinios Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Kultura-ir-pramogos/didinga-dykuma-atvere-kelio-vidury/248607 © Lietuvos žinios Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Kultura-ir-pramogos/didinga-dykuma-atvere-kelio-vidury/248607 © Lietuvos žinios Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Kultura-ir-pramogos/didinga-dykuma-atvere-kelio-vidury/248607 © Lietuvos žinios

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Kultura-ir-pramogos/didinga-dykuma-atvere-kelio-vidury/248607
© Lietuvos žinios

Gražina Juodytė
„Vakarų ekspresas“
2017 07 21

„Man Vaclovas Straukas buvo puikus ankstyvos jaunystės draugas, iš kurio pirmiausiai mokiausi nuoširdaus, nevaidinto bendravimo. Ir nesavanaudiškumo“, - apie Anapilin iškeliavusį uostamiesčio garbės pilietį sakė Klaipėdos fotografų bendruomenės narys Saulius Jokužys, labiausiai vertinantis V. Strauko sukurtą ciklą „Kopos“.

Jūratė Kuzmickaitė
„Kauno diena“
2017 07 09

"Suirusiam dabarties pasauly fotografija gali mums kalbėti", – pristatydamas Aleksandro Macijausko fotoalbumą "Ratas" sakė Sigitas Geda. Jo žodžiai, prieš septyniolika metų įrašyti vieno žinomiausių Lietuvos fotografų albume, nepavaldūs laikui. Kaip ir palinkėjimas: "Tegu Viešpats leidžia mums atsukti gyvenimo juostą."


Gediminas Kajėnas
www.8diena.lt
2017 05 22

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, fotografas Romualdas Požerskis jau kelintus metus iš eilės kasmet išleidžia naują fotografijų albumą iš savo archyvo: „Miražų dosjė“, „Lietuvos senamiesčiai“, „Mažojo Alfonso vargai ir džiaugsmai“, „Lietuva 1988–1993“, „Paskutinieji namai“. Šiemet pasirodė turbūt garsiausiam menininko ciklui „Atlaidai“, kurtam 1974-2001 metais, skirtas leidinys.

Gediminas Kajėnas
www.8diena.lt
2017 05 08

Algimantas Mockus (g. 1931) – gyva lietuviško kinematografo bei fotografijos istorija. Jo gyvenimas kupinas pirmų kartų, kurie tapo ir Lietuvos kultūros istorijos dalimi: pirmoji išspausdinta spalvota fotografija, pirmasis lietuvių vaidybinio filmo, taip pat filmo baleto bei miuziklo operatorius. Jis vadinamas vaikščiojančia fotografijos ir kino technikos enciklopedija. 1973 metais viešėdamas Amerikoje net buvo kalbintas likti darbuotis Holivude. A. Mockus kūrė su žymiausias to meto režisieriais – V. Žalakevičium, A. Žebriūnu, M. Giedriu, G. Lukšu, o jo nufilmuotos juostos tapo lietuvių kino klasika. Šiandien būdamas garbingo amžiaus, A. Mockus dalijasi prabėgusių dienų prisiminimais, o jo besiklausant atrodo, kad viskas vyko tik vakar…

2017 05 01

Gediminas Kajėnas
www.8diena.lt
2017 04 12

„Kai kurių šių žmonių jau nėra tarp gyvųjų. Kai kurių namų jau taip pat nėra – vieni supleškėjo, kiti tapo negyvenamais… Bet aš atsimenu kiekvieną susitikimą, kiekvieną pokalbį ir džiaugiuosi gavęs galimybę prisiliesti prie šių gyvenimų…“ – sako fotomenininkas Arūnas Baltėnas, išleidęs fotografijų albumą „Namų tyloj“. Šiame darbe menininkas tęsia lietuviško kaimo temą, kurią jau įgyvendino etnografiniuose savo darbuose „Šilų dzūkai“, „Žemaičiai. Gyvenimai ir šventės“, „Gervėčių Lietuva“.

Jurgita Kotryna Ogulevičiūtė
www.alfa.lt
2017 04 01

„17 metų rankose neturėjau fotoaparato. Rašiau eiles, nes beveik visą laiką gulėdavau ligoninėse. O ką ten veikti? Vienu metu man pagerėjo. Kai draugas padovanojo skaitmeninį fotoaparatą, teko iš naujo mokytis fotografuoti. Aš atsigavau ir gavau tokį impulsą kurti toliau!“ – pasakojo parodos „Ne sezono metas“ autorius Algimantas Maldutis.

Gediminas Kajėnas
www.8diena.lt
2017 03 13

„Einu ir mąstau, mąstydamas – matau, o matydamas – paveiksluoju“, – taip keliais žodžiais fotomenininkas Algimantas Kunčius (g. 1939) apibendrina jau daugiau nei penkis dešimtmečius brėžiamą savo kūrybos trajektoriją. Tai turbūt vienas labiausiai nenuspėjamų Lietuvos fotografų, meistriškai džiazuojančių ne tik skirtingomis fotografijų temomis bei žanrais, bet ir neišsemiamomis gyvenimo istorijomis.

Kristina Abromavičiūtė
Vakarinė Palanga
2017 02 14

Fotografas Vitalijus Janušonis yra tarsi Palangos miesto metraštininkas, nepasiduodantis madai įamžinti miestą išgražintą bei nugludintą, išsipuošusį vasariškais drabužiais. Fotografą žavi miestas toks, koks jis yra dabar: nepaveiktas žmonių šventinės nuotaikos, natūralus, neatsietas nuo Baltijos jūros, kur amžinai kovoja smėlis ir bangos, šilti orai keičia šaltus.

Ieva Liubšytė
Šiaulių naujienos
2017

„Laiptų galerijoje“ atidaryta šiauliečio menininko Alvydo Šalkausko fotografijų paroda „Naturamix“, veiksianti iki kovo 15 dienos. Tai – pirmoji personalinė A. Šalkausko fotografijų paroda „Laiptų galerijoje“. Šiaulietis jau vaikystėje pamilo fotografiją, bet pasuko pedagogo keliu, o šiuo metu dirba Šiaulių dailės mokykloje, kur vaikus moko fotografijos meno. Rimtai į fotografiją  A. Šalkauskas pasinėrė prieš dešimt metų ir, anot jo, fotoaparato iš rankų nebepaleidžia, tad dabar save pristato ir kaip pedagogą, ir kaip fotografą.

Romas Sadauskas-Kvietkevičius
www.delfi.lt
2017 02 22

Dzūkijos nacionalinio parko svetainėje nuo vasario 10 dienos eksponuojama J. Budraičio fotografijos darbų paroda „Mano Paryžius: slampinėtojo eskizai“, o vasario 20-ąją Merkinėje apsilankė ir pats jos autorius, o taip pat jį atlydėjęs sūnus, Lietuvos nacionalinio dramos teatro direktorius, Martynas Budraitis ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Česonis.

2017 01 26
Laura Kešytė
www.15min.lt

Gintarė Čiuladaitė
„Lietuvos žinios“
2017 02 10

Rūta Mikšionienė
www.lrytas.lt
2017 02 09

Jurgita Kotryna Ogulevičiūtė
www.alfa.lt
2017 02 04