Edvardo Hartvigo (Edward Hartwig) retrospektyvinė paroda
2005.03.03 - 2005.04.02
Prospekto galerija (Gedimino pr. 43)

2005 m. kovo 3 - balandžio 2 d.  "Prospekto" galerijoje rodoma bene žymiausio XX a. lenkų fotografo Edvardo Hartvigo (Edward Hartwig) retrospektyvinė paroda.  Šią parodą Lietuvos žiūrovams pristato Lenkijos fotomenininkų sąjunga.


E. Hartvigas vienas iš nedaugelio lenkų fotografų, kurio kūrybinis paikimas yra aukštai vertinamas ir žinomas pasaulyje. Fotografas yra kūręs įvairius žanrus - peizažą, estetinę fotografiją, psichologinius portretus, režisuotą fotografiją, jis išbandė klasikinę, poliarizacijos, koliažo technikas, domėjosi sociologine, pasąmonės fragmentus fiksuojančia fotografija. Jį išgarsino eksperimentinė fotografija, kurioje svarbus vaidmuo teko spalvinei gamai ir ypač jos originaliam naudojimui. Vilniuje pristatomoje retrospektyvoje išvysime per 100 originalių lenkų fotografo atspaudų, atspindinčių įvairius autoriaus kūrybinius laikotarpius.


Edvardas Hartvigas gimė Maskvoje 1909 m. rugsėjo 6 d. 1917 m. kilus revoliucijai Hartvigai sugrįžo į Lenkiją ir apsigyveno Liubline. Čia Edvardo tėvas Liudvikas atidarė portretinę fotoateljė. Jau ankstyvoje jaunystėje Edvardas domėjos teatru ir daile. 1933 m. Liubline atidarė nuosavą meninės fotografijos studiją ir netrukus, nepaisant jauno amžiaus, pelnė visuomenės pripažinimą.

1937 m. išvyko į Vieną, kur mokėsi Grafikos instituto profesoriaus  Rudolfo Kopitzo studijoje. Institute susipažino ne tik su naujausia studijine ir laboratorine įranga, bet išmoko taikyti daugybę fotografijos technikų. Be to, susipažino su tuometinėmis pasaulinės fotografijos tendencijomis, naujausiomis meno srovėmis, įtakojusiomis jo vėlesnę kūrybą. Sugrįžęs į Liubliną, toliau darbavosi fotostudijoje, už portretus pelnydamas ne vieną premiją ar diplomą. Pasibaigus karui, menininkas persikėlė į Varšuvą ir čia atidarė ateljė. Varšuvoje ėmėsi teatro fotografijos ir  tris dešimtmečius buvo nepralenkiamas šiame žanre.  Tuo metu jis taip pat dirbo peizažo ir architektūrinės fotografijos srityje. Keturiasdešimtųjų metų pabaigoje Hartvigas pradėjo naujų raiškos priemonių ir formalių metodų paieškas, aktyviai dalyvavo naujoviškos fotografijos parodose. Autorius mirė 2003 m. spalio 28 d.


   

Hartvigas išleido fotografijų albumus: "Fotografika" ("Meninė fotografija"), "Moja ziemia" ("Mano žemė"), "Kulisy teatru" ("Teatro užkulisiai"), "Tematy fotograficzne" ("Fotografiniai motyvai"), "Wariacje fotograficzne" ("Fotografinės variacijos"), "Wierzby" ("Gluosniai"), "Polska Edwarda Hartwiga" ("Edvardo Hartvigo Lenkija"), "Spotkanie z Chopinem" ("Susitikimas su Šopenu") bei  daugelį kitų.

Hartvigas surengė kelias dešimtis individualių fotografijos parodų Lenkijoje ir užsienyje, jo darbai buvo eksponuoti ir garsiausiuose pasaulio meno centruose - Žoržo Pompidu centre Paryžiuje, Tarptautiniame fotografijos centre Niujorke, Šiuolaikinio meno muziejuje Čikagoje, Neustadt galerijoje Vienoje, Whitechapel Art galerijoje Londone bei daugelyje kitų pasaulio galerijų ir muziejų.

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired