Wolfgango Zurborno fotografijų paroda "Dressur real"
2005.01.26 - 2005.02.20
Prospekto galerija (Gedimino pr. 43)

Dressur real

Lietuvos fotomenininkų sąjungos ir Getės institutas Vilniuje Prospekto galerijoje 2005 m. sausio 26 d. 16 val. pristato žymaus šiuolaikinės vokiečių fotografijos atstovo Wolfgango Zurborno parodą "Dressur real". Parodos atidaryme dalyvaus ir pats autorius.
Wolfgangas Zurbornas gimė 1956 m. Ludvigshafene prie Reino. Studijavo Dortmundo Fotografijos ir kino dizaino aukštojoje mokykloje. Šiuo metu gyvena ir dirba Kelno mieste.

Fotografuojant Wolfgango Zurborno akį dažniausiai patraukia tokios kasdienio gyvenimo detalės, kurias mes paprastai savo rūpesčių rutinoje esame linkę nė nepastebėti. Ištisose nuotraukų serijose, kuriose apstu absurdo elementų, jis veda žiūrovus per pačias keisčiausias ir netikėčiausias vietoves. Regis, Zubornui pakako su kamera pasukti vos už kito kampo, o žiūrovui jau atskleidžiamas vis kitas netikėtumas.

   

Kūrinių ciklo pavadinimas Dressur real  buvo inspiruotas Rolando Bartheso dresiravimo koncepcijos arba mėginimo sukurti būdą, kuriuo žiūrovo žvilgsnis būtų nukreipiamas taip, kad šis išvystų daiktus tam tikroje šviesoje. Tai metodas, atrakinantis šiuolaikinio pasaulio persisluoksniuojančius vaizdinius ir kontekstus. Zurbornas įgudusia akim pastebi netikėtas ir juokingas modernaus gyvenimo situacijas ir tarsi dada judėjimo atstovas naudojasi architektūriniais, reklaminiais, žmonių spūsties didmiesčių gatvėse ready made'ais. Su siurrealistiniu jumoro jausmu jis sumontuoja į vientisą vaizdo plokštumą keletą sugretintų ir tarpusavyje persiliejančių nuotraukų. Jam pavyksta atskirti vaizdus nuo jų pirminės prasmės ir sujungus į naują mozaiką sukurti atrodytų tikrovišką fotografiją.

Jo nuotraukos sykiu yra modernios dėl dėmesio postmoderniems ženklų ir simbolių efektams, bet kartu jo darbai gyliai įsikabinę į klasikinės fotografijos koncepciją, kuria teigiama, jog kamera atspindi tik tai, kas išties egzistuoja priešais objektyvą.

Wolfgango Zurborno fotografijų paroda "Dressur real" veiks iki š.m. vasario 20 d.

Prospekto galerija veikia kasdien, išskyrus sekmadienį ir pirmadienį, nuo 11 iki 18 val., šeštadieniais nuo 11 iki 16 val.

 

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired