Fotografijų paroda „Peizažas“
2004.12.15 - 2005.01.05


Daugelis Lietuvos fotografų kuria peizažines nuotraukas, tačiau vien tik peizažui skirta paroda rengiama pirmą kartą. Ir Kaune, ir Mažeikiuose kas dveji metai eksponuojamose parodose pasitaiko peizažinių nuotraukų, bet tai dažniausiai ekologines problemas parodančios fotografijos.


Šioje ekspozicijoje pateikiamos trisdešimties autorių įvairių metų fotografijos. Didelę dalį sudaro ankstesnės kartos Jono Kalvelio, Algimanto Kunčiaus, Virgilijaus Šontos,  Audriaus Zavadsko, Juliaus Vaicekausko, Aleksandro Macijausko, Juozo Kazlausko, Antano Sutkaus. Vaclovo Strauko ir kitų autorių nespalvotosios nuotraukos, priskirtinos klasikiniam peizažui.

Vėlesnės kartos fotografai Alfonsas Budvytis, Vytautas Balčytis, Kazimieras Mizgiris ir kiti beveik nenutolsta nuo klasikinio vaizdo, tačiau labiau linksta į vaizdo fragmentavimą, pasitelkia tonavimą ar kitas fotografinės raiškos priemones.

Šiuolaikinį spalvotąjį peizažą kuriantys autoriai Romualdas Rakauskas, Romualdas Požerskis, Gediminas Kudirka, Raimondas Paknys žavisi spalvų gausa, jų raiškumu ir tik nedaugelis jų (R. Paknys, R. Požerskis ir dar vienas kitas) spalvinėse dėmėse įžvelgia komponavimo priemonę ir ja sėkmingai naudojasi.
Gamtos motyvų įvairovė, jos vaizdai yra nuolatos pasikartojantys, amžini, gal tuo jie fotografus ir žavi. Pavargę nuo XXI amžiaus gyvenimo šurmulio, ieškome atgaivos, nusiraminimo, poilsio akims ir sielai gamtoje ar gamtą, jos unikalumą, sukeliamus jausmus bei nuotaiką atspindinčiuose meno kūriniuose. Nesvarbu, kokia peizažinė fotografija būtų - nespalvotoji ar žėrinti visomis vaivorykštės spalvomis - ji tik atkartoja jau daug sykių matytus, drauge su metų laikais besikeičiančius gamtos vaizdus, kuriuos užfiksuoti kitaip, nei tradiciniu būdu, yra be galo sunku. Ir kažin ar reikia?

Paroda "Peizažas" Prospekto galerijoje veiks iki 2005 m. sausio 2 d.

Stanislovas Žvirgzdas


©A.Kunčius. Kelias nuo Žemaičių Kalvarijos į Šarnelę.
© Aleksandras Ostašenkovas. Be pavadinimo. 1999

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired