Fotografijų paroda "Miestas"
2004.12.02 - 2004.12.17
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)

Vilniaus fotografijos galerijoje š.m. gruodžio 1 d. atidaroma fotografijų paroda "Miestas".
Parodą sudarė žymus fotografas Antanas Sutkus.


 Lietuvos fotografijos istorijoje rasime ne vieną fotografą įdėmiai stebėjusį besikeičiantį miesto ir miestiečių gyvenimą. Tema tokia plati ir neretai peržengianti siauras apibrėžimo ribas, kad net Lietuvos kontekste jos visapusiškai aprėpti viena paroda beveik neįmanoma. Pristatomoje ekspozicijoje į miesto temą pažvelgta pasitelkiant keletą aspektų, kuriuos sąlyginai galima būtų įvardinti kaip istorinį-dokumentinį ir architektūrinį.

    Pirmoje istorinės-dokumentinės fotografijos dalyje pristatoma keletas Petro Veličkos darbų, kuriuose užfiksuotas praeities Vilnius, nebe atkartojamas žmonių gyvenimo būdas, papročiai ar net tokie istoriniai įvykiai kaip didysis Vilniaus potvynis. Miestiečių gyvenimas, kasdienė gatvės aplinka atsispindi ir gerokai vėlyvesnėse dokumentinėse Antano Sutkaus, Vidmanto Ilčiuko ir Vyginto Račinsko, kur akimirkos iš miesto gyvenimo fotografijose įprasminamos kaip tam tikro laikmečio ženklai. Kiek kitokią miesto viziją, simuliuojant vaizdą kompiuterio pagalba, pateikia Ramūnas Krupauskas ištikimai dirbantis tik su skaitmenine fotografija. Čia miestas, jo konkretūs  tėra atspirties taškas menininko neribotam fantazijos šėlsmui.

    Antrojoje parodos dalyje  - fotografija, kuri tiria, fiksuoja ir grožisi unikalia Vilniaus senamiesčio architektūra. Fotografams Arūnui Baltėnui ir Kęstučiui Stoškui pasitelkus šviesotamsos žaismą, nebylūs senieji mūrai nuotraukose poetiškai atveria savo istoriją ir santykį su dabartimi. Nepastebimai slenkantį laiką miestu ir žmonių gyvenimu fiksuoja Stanislovas Žvirgždas cikluose "Laiko slinktis",  "Siena".

    Fotografijų paroda "Miestas" veiks iki šių metų gruodžio 14 d.

    Rėmėjai: Lietuvos žinios
    UAB Rėmelių dizainas

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired