kas nors neįprasta
2004.11.24 - 2004.12.12
Prospekto galerija (Gedimino pr. 43)

Prospekto galerijoje veikiančioje jaunųjų fotografų parodoje "Kas nors neįprasta" dalyvauja 13 iki šiol mažai kam žinomų jaunų fotografų - Gediminas Bartuška, Monika Bielskytė, Laima Buivydaitė, Joana Deltuvaitė, Giedrius Ilgūnas, Aistė Kisarauskaitė, Arnoldas Kubilius,  Artūras Olšauskas, Paulius Petraitis, Rokas Pralgauskas, Vygintas Račinskas, Rugilė Sokolova ir Jurgita Treinytė.


Daugelis parodos dalyvių jauni fotografuoti pradedantys daugiau iš smalsumo, o ne profesionalių intencijų vedami autoriai. Renkant šią, senąją "Debiuto" parodos tradiciją atnaujinančią, parodą, pirmiausiai buvo ieškoma fotografų, kurie vadovautųsi netradiciniu požiūriu į fotografiją ir jos išraiškos būdus. Todėl parodos pavadinimas  Kas nors neįprasta parinktas neatsitiktinai ir yra vienu svarbiausių į šią parodą atrinktų darbų vertinimo kriterijų.

Šiandien kasdienėje aplinkoje vyraujant besaikiam vaizdų ir informacijos srautui, atrasti "ką nors neįprasta", išties nėra taip lengva. Žaibišku greičiu kintantys vaizdai pagauna ir vėl priverčia pamiršti tik ką išvystą atvaizdą, užgoždami senuosius įspūdžius naujomis emocijomis. Galiausiai išvargusi akis ieško kažko tokio, ką ilgiau norėtųsi prisiminti, prie ko vėl iš naujo norėtųsi sugrįžti. Ir čia fotografas selektyviai atsirinkdamas vaizdus perteikia tą akimirką, kurios pats nenorėtų panardinti į nebūtį. Taip ir šios parodos autoriai, pasirinkdami sau artimesnę problemą, išraiškos būdus, pateikia savus vaizdus, kurių nenorėtų nugramzdinti į viską paglemžiančią užmarštį.

Parodos dalyvės A. Kisarauskaitė, M. Bielskytė ir L. Buivydaitė ieško savų vaizdų keliaudamos ir siekdamos patirti iš arčiau, geriau suvokti nežinomos šalies savastį per kultūrinius skirtumus įženklinančius reiškinius, kasdienio gyvenimo simbolius. G. Ilgūnas ir R. Sokolova  mėgina atsakyti į rūpimus klausimus tyrinėdami gamtos paslaptingumą, tarsi stengdamiesi prasiskverbti gilyn pro matomą išorinį paviršių pasaulį į nepažįstamą ir stebinantį mikro pasaulį. G. Bartuška ir J. Treinytė nesitenkindami tikrovės duotybe, kuria fikcinę, įsivaizduojamą natūrą, patobulintą žmogiškos fantazijos ir kūrėjo nuojautos. V. Račinskas ir A. Olšauskas diskutuodami su tradicine reportažine dokumentika interpretuoja miesto tematiką. Ko gero patys neįprasčiausi ir daugiausiai staigmenų pateikiantys keturių autorių R. Pralgausko, P. Petraičio, A. Kubiliaus ir J. Deltuvaitės darbai, kuriuose fotografai pateikia savitą požiūrį į žmogaus gyvenimo užkulisius. Nutraukdami fasadinę skraistę nuo asmeninio gyvenimo, kuria neretai prisidengiama norint išvengti smalsių pašaliečių žvilgsnių, autoriai rizikuoja atsidurti visuotinio stebėjimo šviesoje.  Ko verta ši rizika bus galima išvysti Prospekto galerijoje jaunųjų fotografų parodoje "Kas nors neįprasta". 

Parodos kuratorė Ieva Mazūraitė-Novickienė

© Rokas Pralgauskas. Be pavadinimo, 2004

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired