Jonty Tacon ir Laurie Griffith. BABOCHKA
2017.12.19 - 2018.01.20
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)„Babochka” (liet. „drugelis“) yra fotografinis tyrimas, kurio objektas – atokus ir palyginus mažai pažįstamas Lietuvos miestas Visaginas, sovietinės okupacijos metais specialiai įkurtas tuo metu galingiausios pasaulyje atominės elektrinės statytojams ir darbuotojams. Lietuvos ir Latvijos pasienyje esanti Ignalinos atominė elektrinė buvo ambicingas projektas, turėjęs užtikrinti solidžią ateitį Visagino gyventojams. Lietuvai siekiant įstoti į Europos Sąjungą Ignalinos elektrinės eksploatavimo nutraukimas tapo pagrindine sąlyga. Elektrinėje buvo naudojamos tokios pat reaktoriaus technologijos (RBMK-1500) kaip ir Černobylyje. 


Jėgainės uždarymo įtaka Visagino miestui tapo pagrindine Laurie ir Jonty fotografijos projekto „Babochka” ašimi. Menininkai įsitraukė į kadaise labai uždaros vietinės bendruomenės, kurią sudarė visos buvusios Sovietų sąjungos tautų žmonės, gyvenimą ir iš arti tyrinėjo kone šventai saugomą elektrinės vidų. Išryškėjo išdidumo, išlikimo, bendruomeniškumo ir kartu suskaldytos tapatybės paveikslas.


Laurie ir Jonty projekte galima rasti kasdienybės ir monumentalumo kombinacijų, padedančių žiūrovams ryžtis kelionei ne tik po jėgainės vidų, bet ir po patį miestą, jo gyventojų namus. Vietos, prasmės bei tapatybės paieškų istorijos išjudina buvimo tikru Europos piliečiu sampratą tuo metu, kai viso žemyno idėja susiduria su dideliais išbandymais. 

Dėmesio centre atsiduriančių aršių politinių debatų ir šių dienų Europos ekonominio nestabilumo kontekste, Lietuva atsiskleidžia kaip valstybė, kurios žmonės ieško tvarios tapatybės ir savo vietos prie europietiškų derybų stalo. Itin aktualūs klausimai dėl atominės energijos naudojimo, ypač turint omenyje tikrąją įvairių Jungtinės Karalystės ir Europos jėgainių uždarymo kainą, „Babochka” tobulai atspindi šių dienų istorijas.

 

Šioje parodoje pirmąsyk bus pristatyti darbai, jau buvę ir šiltai priimti „Peckam 24“ fotografijos festivalyje bei platformoje „Brighton Photo Fringe“. Nuotrauka „Blue Phone“ („Mėlynas telefonas“) įtraukta į šiųmetę Karališkosios akademijos „Vasaros parodą“, o fotografija „Nuclear Families: Boys“ („Atominės šeimos: berniukai“) šiuo metu eksponuojama „Taylor Wessing Portrait Prize“ parodoje Nacionalinėje portretų galerijoje Londone. 

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired