Fotografijų konkurso "Debiutas" laureatų paroda: Inga Navickaitė ir Guilherme Bergamini
2017.06.06 - 2017.07.15
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)


2017 m. birželio 6 d. 17.30 val. Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 / Didžioji g. 19, Vilnius) atidaroma Guilherme Bergamini fotografijų paroda „Išsilavinimas visiems“ ir Ingos Navickaitės fotografijų paroda „Bedančiai“. Abu autoriai yra fotografijų parodos-konkurso „Debiutas-2016“ laureatai: Guilherme Bergamini (g. 1978) – antrosios, Inga Navickaitė (g. 1990) – trečiosios vietos laimėtoja.

Paroda veiks iki 2017 m. liepos 15 d.

Guilherme Bergamini yra antros vietos laimėtojas fotografijų parodoje-konkurse “Debiutas”. Savo personalinėje parodoje jis pristato savo fotografijų seriją “Išsilavinimas visiems”.
Demokratinė visuomenė naudoja išsilavinusius savo piliečius kaip gerai išsilavinusius ir kritiškai mąstančius žmones, nes jie gali aiškiai apibrėžti savo prioritetus ir rinktis tarp skirtingų alternatyvų. Taip pat yra manoma, kad jie stebi juos reprezentuojančius žmones ir reaguoja, jei reikia, net ir politiniame lygmenyje. Šiame kontekste išsilavinimas yra universali visų teisė ir valstybė turėtų suteikti tokią galimybę visiems. 
Šiandieną Brazilijoje, šalyje, kurios praeityje buvo daug neteisybės ir nelygybės, vis dar yra sudėtinga užtikrinti žmonių gerovę. Kartais Brazilijos demokratija atrodo kaip nepasiekiama svajonė. Valstybinių mokyklų sąlygos nėra pakankamos net pačiame elementariausiame lygyje. Kaip ir pats mokslas ne visada ir ne visiems yra pasiekiamas.

Guilherme Bergamini (g. 1978 Belo Horizonte, Mina Gerais, Brazilijoje) turi žurnalisto išsilavinimą. Fotografijos srityje dirba jau 20 metų. Per fotografiją Bergamini perteikia savo patirtis bei pasaulėžiūrą. Jį domina naujos šios medijos galimybės. Fotografija dažnai pasitarnauja išsakant savo kritiką apie politinę ar soacialinę situaciją. Jis yra dalyvavęs parodose Brazilijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Slovėnijoje, Čilėje ir Ekvadore. Taip pat darbai yra publikuoti keletoje vietos ir užsienio leidinių.

admin2/download.php?id=5680&FILE1_SAVE=file&table=am_files&path=%2Fhome%2Fvwww%2Fwww.photography.lt%2Fdata%2Ffiles%2Ffiles%2F

admin2/download.php?id=5681&FILE1_SAVE=file&table=am_files&path=%2Fhome%2Fvwww%2Fwww.photography.lt%2Fdata%2Ffiles%2Ffiles%2F


Inga Navickaitė yra trečios vietos laimėtoja fotografijų parodoje-konkurse “Debiutas”. Savo personalinėje parodoje ji pristato dvi fotografijų serijas.

Bedančiai 
Bedančiai – kaimas, esantis Raseinių rajono savivaldybėje, Šiluvos seniūnijoje. Tėvai atsikraustė iš Kelmės rajono, taigi čia aš ir užaugau.
Bedančių kaimas turi 4 dalykus, kuriuos yra būtina paminėti pasakojant apie šį kraštą svečiams: gamtos paminklą „Gražųjį ąžuolą“, pirmojo pasaulinio karo karių kapinaites, Dubysos regioninio parko vardą bei 32 gyventojus, spėju, iš viso turinčius 32 dantis.
Fotografijose – vietiniai šio kaimo gyventojai. Keistą Bedančių pavadinimo prasmę vietiniams gyventojams būtų galima ir visai užmiršti jei ne retkarčiais išgirsdami šmaikštūs atvykėlių klausimai apie odontologų kaimelyje trūkumą ar prašymai išsišiepti, parodyti dantų skaičių. Studijų VDA KF metu įamžinti kaimo gyventojai kartais migruoja: išvažiuoja į Angliją, grįžta iš jos, išsikrausto į didesnį miestelį, retesniais atvejais –  atsikrausto. 2015 m. vieną pavasario šeštadienį gyventojų, pozavusių baltos paklodės fone buvo 32 – šiandien surengus tokį pat žygį su paklode jų būtų mažiau. Senstant mažėja dantų burnoje, o Bedančiuose mažėja gyventojų. 
Šis vietovardis, jį išgirdusiems žadina fantaziją,  o taip pat primena mums praverti burną ir „pablizginti“ nors vieną užsilikusį dantį, tad kviečiu visus važiuojančius pro šalį užsukti, pasigrožėti gražiuoju ąžuolu, suvalgyti sumuštinį ir sugalvoti savo legendą Bedančių vardo kilmei įminti.

3 broliai
Fotografijų ciklas apie tris vyrus, dirbančius tėvų ūkyje apie penkiolika metų. Tąkart  broliai keitė stogą garažui, aš su sese nuo šiferio šveitėme samanas. Nuo pirmojo susitikimo brolius prisimenu kaip labai sąžiningo ir nuoširdaus santykio su aplinkiniais pavyzdį. Sezonams besikeičiant, kasdavome bulves, kraudavome malkas, šienaudavome ir ilsėdavomės draugiškai kaip ir dirbdavome. Laikui bėgant, įprastai kieme matoma trijulė lieka dviese, o darbai beveik nesikeičia namie, tik aš juose būnu rečiau.

Inga Navickaitė (g. 1990 Raseinių rajone, Bedančių kaime) 2014 m. baigė Taikomosios grafikos bakalauro, o 2016 m. magistro studijas Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete. Šiuo metu daugiausiai dirba su iliustracija, fotografija, spausdintos knygos dizainu.

admin2/download.php?id=5679&FILE1_SAVE=file&table=am_files&path=%2Fhome%2Fvwww%2Fwww.photography.lt%2Fdata%2Ffiles%2Ffiles%2F

admin2/download.php?id=5682&FILE1_SAVE=file&table=am_files&path=%2Fhome%2Fvwww%2Fwww.photography.lt%2Fdata%2Ffiles%2Ffiles%2F

Tekstą parengė Vilma Samulionytė
 
Kitos parodos