Aleksandro Šiekštelės personalinė paroda
2004.10.13 - 2004.11.10
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)

Spalio 13 d. 16 val. Vilniaus fotografijos galerijoje atidaroma
lietuvių fotografo Aleksandro Šiekštelės personalinė paroda.

Autorius jau ne vienerius metus gyvena Danijoje, todėl neatsitiktinai parodoje išvysime nemažai skandinaviškų motyvų.
A. Šiekštelė daug dėmesio skiria aplinkai, kurioje šiuo metu gyvena, o įdėmiausiai, ko gero, jis žvelgia į legendomis ir paslaptimis apgaubtą garsųjį Kopenhagos rajoną - Kristianiją.


Tai turistų pamėgta lankymosi vieta, kurioje gyvena, galima sakyti, spontaniškai susiformavusi savotiška liaudies komuna - sugyvenimo forma. Čia gan laisvai plėtojasi netradiciniai žmonių bendravimo būdai, tarpusavio santykiai ir veikla. Tai, vieta, kur galima sutikti daug menininkų ir šiaip žmonių nepanorėjusiu gyventi "kartu" su likusiais miestiečiais ir nenorinčių pritapti prie vyraujančio šalyje mentaliteto, nors anaiptol nėra jam priešiškai nusiteikę. Kristianijoje prekiaujama narkotikais ir vietinės pramonės gaminiais, pavyzdžiui, dviračiais, kurie šioje šalyje yra labai vertinami ir dėl kokybės ir dėl to, jog yra pagaminti Kristianijoje. Šio rajono gamta ir pats kaimas sumišęs, susipynęs ir keistai įsiliejęs į miesto atmosferą, nes "kristianitai" įsikūrę pačiame miesto centre, parke netoli jūros pakrantės. Ji apsupta kanalais ir galbūt dėl to rajonui užtikrintas tam tikras saugumas, savotiškas atskirumas nuo kitų miesto pakraščių. Apie šį Kopenhagos rajoną daug diskutuojama per televiziją ir radiją, o jis gyvuoja jau 40 metų ir dar gyvuos, jei neatsiras kokių radikalių politinių sprendimų, pakeisiančių čia įsikūrusios bendruomenės kasdienybės. Visas šias istorijas autorius papasakoja šioje parodoje. Fotografui Kristianija kažkuo primena Vilniaus Užupio respubliką ir jis noriai atskleidžia mums į šios keistos vietovės paslaptis.
Be fotografijų ciklo apie Kristianiją, šį kartą Aleksandras Šiekštelė pristato ir keletą darbų iš kelionių po Ispaniją ir Italiją. Tai nedidelės "besiužetinės" fotografijų serijos miesto tema.

Aleksandro Šiekštelės fotografijų paroda veiks iki š.m. spalio 31 d.

Vilniaus fotografijos galerija dirba kasdien, išskyrus sekmadienį, nuo 11 iki  19 val., šeštadienį nuo 11 iki 17 val.

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired