S. Saladūno paroda "Plokštumos"
2015.11.18 - 2015.12.05
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)
S. Saladūno parodos "Plokštumos" eksponavimo laikas pratęstas iki  2015.12.12
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43, Vilnius)

„Plokštumos“

Tai naujai sukurta fotografijų serija, kurioje moksliškai pagrįstą plokštumos supratimą bandoma perteikti fotovizualinėmis priemonėmis.
"Galvojant, kad fotografija yra realybės reljefo atvaizdas, gebantis gana tiksliai perteikti tikrovės materiją. Bet visada žvelgiant į ją atsimuši į plokštumą ir tik vaizduotėje suvoki jos reljefiškumą. Vienu metu sugalvojau kaip sustiprinti fotografinio vaizdo tikrovės iliuziją priduodant lyg trimatės erdvės suvokimą. Atrodė, kad jau kažkas užčiuopta ir norėjosi tą kūrybos etapą tęsti. Neužteko jėgų atitrūkti nuo tuo metu labai stiprų fotografinį poveikį dariusių Aleksandro Macijausko, Antano Sutkaus, Romualdo Rakausko fotografiniu vaizdų realybės. Vėliau nuobudolio estetikos laikotarpyje perteikia materialios realybės tikrovę savaip.
Gyvenimo paprastumo dėsniai banguoja, kartojasi, gal kartais ir užčiuopia naujoviškas formas ar vizualines išraiškas. Tačiau to bangavimo fotografinės plokštumos neduoda ramybės, juolab, kad kaip siena į kurią kaskart atsimušęs susižeidi .
Taigi plokštumos!
Jos yra dvi, viena, kurią visa gyvenimą gali vizualizuoti, transformuoti ar perstatinėti, o kita kuri tylėdama stebi tave ir tavo pastangas ją suprasti ar įveikti. Svajonės pasąmonėje suformuoja iliuzijas ir mes atsiduriame lyg tarp dviejų plokštumų – tikrovės vaizdo ir perkeltos į kopiją. Čia kaip sapno ir tikrovės sukurta erdvė kurioje kiekvienas labai individualiai suvokiame ir interpretuojame išgyvenimų patirtis. Plokštumos paviršiaus reljefas, faktūra šiais skaitmeninės vizualizacijos laikais veikia kaip informacinis triukšmas. Taigi, tas paviršius ir yra šiuolaikinis informacinis kodas, kuris perteikiamas kūryboje. 
Galbūt vieni nuėjo į fotografinio vaizdo gilumą, o kiti manau pasislinko atgal į paviršių. Kuo daugiau prie to paviršiaus vaizdų prisiliečiama, tuo įdomiau, gal tik nedaugeliui suvokiamas prasmes matant.
Temos pasirinkimas tai ilgalaikio kūrybinio gyvenimo brandinta tema, tai naujas subtilus vizualinės reikšmės šiuolaikinėje fotografijoje reiškinys", - Saulius Saladūnas

Fotomenininkas Saulius Saladūnas:
Fotografuoti savarankiškai mokėsi nuo 1965 m. Parodose dalyvauja nuo 1978 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1989 m. Meno kūrėjo statusas suteiktas 2005 m. Trečia kadencija Lietuvos fotomeninkų sąjungos valdybos narys. Dalyvavo visuose 37 tarptautiniuose fotografijos seminaruose Nidoje. Surengė per 20 personalinių parodų Lietuvos miestuose ir užsienyje. Darbai eksponuoti ir apdovanoti grupinėse parodose: Japonijoje, Rusijoje, Čekijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, JAV. 
Lietuvos fotomeninkų sąjungos aukso ženklas ir diplomas už kūrybinius nuopelnus. Darbai spausdinti leidiniuose: „XX a. Lietuvos fotografijos antologijoje“; „Atsisveikinant su XX amžiumi“; „Lietuvos fotografija vakar ir šiandien“; fotografijų albumuose: „Dovana“; „PF“; kataloguose ir spaudoje. Išleistas „Panevėžio albumas 50 savaičių“ (su Liudos Jonušienės tekstais. 2003 m.) 
Pagrindinės fotografijos kūrybos temos ir darbų serijos: „Provincija“ (foto etiudai); „Kūnai“ (akto fotografija); „Vorkutlag“ (lagerių ir tremties vietos); „Su meile Panevėžiui ir jo žmonėms“; „EU – fotopikselgrafija“; „Plokštumos“.S. Saladūnas. Iš serijos "Plokštumos"
 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired