Mindaugo Gabrėno fotografijų paroda „Back to the City“
2015.07.08 - 2015.08.01
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)Liepos 8 d. (trečiadienį) 17.30 val. Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19) Vilnius) atsidarė Mindaugo Gabrėno fotografijų paroda „Back to the City“. 
Kelis pastaruosius metus Niujorke praleidusio fotomenininko parodoje – 30 darbų arba 15 juodai baltų, juosta sukurtų foto diptikų. Parodoje meistriškai sujungti savita, melancholiška estetika persmelkti gamtos ir miesto peizažų žanrai.
Visos nuotraukos darytos Jungtinėse Valstijose. Pirmoji diptiko pusė Niujorke, antroji –  ne mieste.  „Nemiestas“ – tai ir šalia Niujorko plytinčios dykvietės, ir Arizonos, Jutos, Kalifornijos, Oregono ar Nevados laukiniai peizažai. 


Mindaugas Gabrėnas. Back to the City


„Visada mačiau gijas jungiančias vieną didžiausių pasaulio megapolių ir laukinę gamtą.  Formos, erdvės ir linijos vienodos tiek Manhattano viduryje, tiek Laukiniuose vakaruose. Bandžiau išgryninti jas ir sugretinti. Kiekvieną iš diptikų sieja tam tikras raktas, jį atradus nuotraukos tarsi tampa viena kitos tęsiniu. Nesvarbu, kad vienoje jų – Empire State Building pastatas, o kitoje – Didysis kanjonas“, – sako M. Gabrėnas.

Be vizualinės jungties, ryški ir egzistencinė. „Ar esi labiau vienišas kalnų trobelėje, kur per šimtą mylių nėra žmonių, ar daugiau kaip 8 milijonus gyventojų turinčiame mieste, kur vargiai pereisi 42-ąją gatvę į ką nors neatsitrenkęs? Aš nesistengiu dėlioti pliusų ar minusų, aš tik bandau pabrėžti laukinės gamtos ir civilizacijos bendrumą. Jei sėdi vienas kalnuose ir nori pakalbėti su kuo nors – ieškai interneto. O juk tą patį daro žmonės stovėdami viduryje Times skvero. Skirtumas ne toks jau didelis“, - sako menininkas.


Mindaugas Gabrėnas. Back to the City


„Back to the City“ – trečioji M. Gabrėno personalinė fotografijų paroda (prieš tai buvusios „Dreamscapes“ (2012 m.) ir „Fantasma“ (2010 m.)). Lietuvio darbai niekada nebuvo geografiškai apriboti. Jo nuotraukos eksponuojamos JAV, Kanados, Jungtinės Karalystės, Ispanijos, Vokietijos galerijose, darbai publikuojami fotografijai skirtuose leidiniuose. Praėjusiais metais M. Gabrėno kūryba buvo pristatyta Madride vykusiame tarptautiniame fotografijos ir vizualiųjų menų festivalyje PHotoEspaña. Šiuo metu naujausius Mindaugo Gabrėno darbus galima apžiūrėti „Robin Rice“ galerijoje Niujorke.

www.gabrenas.com 

Paroda veiks iki 2015 m. liepos 31 d.

Vilniaus fotografijos galerija
Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19), Vilnius
Tel: +370 5 2611702
Darbo laikas: II–V 12–18 val., VI  12–16 val.  


Mindaugas Gabrėnas. Back to the City
 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired