Paroda „Hmota fotografie/Fotografijos medžiaga“
2015.06.23 - 2015.07.18
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)


Birželio 23 d., antradienį, 17.30 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma Čekijos šiuolaikinės fotografijos paroda „Hmota fotografie/Fotografijos medžiaga. Jaunoji čekų fotografija iš FAMU“.

Atrodo, Čekijos fotografija Lietuvoje neblogai žinoma ir pripažįstama. Vyresnės kartos autoriai glaudžiai bendradarbiavo bei keitėsi parodomis, idėjomis, patirtimi, o bene žymiausias čekiškos fotografijos mokyklos atstovas Vladimiras Birgusas sovietmečiu buvo tapęs vienu iš pagrindinių lietuviškos fotografijos ambasadorių užsienyje. Tačiau pastarąjį dešimtmetį apie šios šalies fotografiją dažniausiai girdime iš prisiminimų, o Čekijos fotografija toliau evoliucionuoja ir įgauna naujas raiškos formas, imasi sudėtingesnės problematikos. Tad „Prospekto“ fotografijos galerijoje pristatoma paroda „Fotografijos medžiaga“ iš Prahos mokyklos FAMU yra puiki proga susipažinti su tuo, kas aktualu šiandien Vidurio Europoje.

Junsheng Zhou


Šios parodos pavadinime įrašyto žodžio „medžiaga“ nereikėtų suprasti tik kaip nuorodos į medžiagišką fotografijos atspaudą ar chemikalų rinkinį. Šiuo atveju medžiagiškumas slypi ir idėjinėje prieigoje ar metodologinėje medžiagoje. Čia viskas prasideda tiek nuo darbo su fizine medžiaga, tiek nuo manifestų ir jų vertimo į įvairius pranešimus. Šios strategijos turi įvairiausias raiškos formas, kuriose fotografija, kaip eksperimentavimo subjektas, reikalauja tiksliai apibrėžtų kontekstų. Iš tiesų, įvairialypiai komentarai bei reakcijos į fotografiją ir jos tradiciją tuo pat metu yra  ir bandymas išeiti bei atitolti nuo jos, kad būtų galima komentuoti, plėsti ribas bei atrasti unikalių ir autentiškų būdų vis dar kalbėti apie fotografiją. 17 autorių, pristatančių savo darbus Vilniuje, teigia, jog šiandieniame pasaulyje, kuriame esame nuolatos apsupti greitai kintančių, efemeriškų formų atvaizdų, reikalingi projektai, griaunantys meno sričių uždarumą – suteikiantys naujų idėjų fotografinei meninei raiškai, suartinantys įvairių specializacijų kūrėjus bei atveriantys galimybę pamatyti fotografijos ir kitų menų samplaiką, naujos kartos požiūrį į tarpdiscipliniškumą bei fotografijos vietą tarp kitų meno šakų.


Jan Maštera


FAMU yra penkta pagal senumą kino mokykla pasaulyje. Ją baigė daug įtakingų kino režisierių ir scenaristų. Daugelis jų žinomi tarptautiniu mastu, Oskarų ir įvairių kitų kino festivalių prizų laimėtojai. Fotografijos katedra buvo įkurta 1975 m. Tai taip pat viena seniausių tokio tipo katedrų Europoje. Jos specializacija – klasikinės fotografijos ir šiuolaikinių tarpdisciplininių menų jungimas.

Parodos dalyviai: Elínardóttir María, Iryna Zakharova, Richard Janeček, Tereza Trautmannová, Zhou Junsheng, Lali Laytadze, Nina Šperanda, Jan Maštera, Eliška Stejskalová, Šimon Levitner, Valentýna Janů, Martin Netočný, Lukáš Brdlík, Dominik Hejtmánek, Ines Karčáková, Johana Novotná, Václav Tvarůžka.

Parodos kuratorė Štepánka Šimlová.

Parodą parėmė: Lietuvos Kultūros taryba, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje. Richard Janeček
 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired