Massimo Listri „Interjerai“
2014.11.19 - 2014.12.06
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)


Maloniai kviečiame Jus lapkričio 21 dieną 16.30 val. į Massimo Listri fotografijų parodos "Interjerai" atidarymą.

Italų fotografas Massimo Listri pirmą kartą Lietuvoje eksponuoja savo fotografijų ciklą „Interjerai“, kuriame didelio formato kūriniuose vaizduojamos įvairios pasaulio istorinės bibliotekos, muziejai, pilys. Jo fotografijose vaizduojami interjerai ne tik atspindi tam tikrą bibliotekų, muziejų, pilių kaip atskiro fenomeno kultūrinį paveldą, tačiau akivaizdžiai iliustruoja ir jų architektūros žaismę, architektoniką. Paroda aktuali ne vien istorinių bibliotekų, muziejų, pilių pažinimui, bet ir puikia galimybe tame cikle išvysti dar vieną, mums svarbią istorinę vietą - Vilniaus universitetą. Massimo Listri Lietuvos fotomenininkų sąjungos ir Lietuvos Republikos kultūros atašė Italijoje kvietimu specialiai atvyko sau būdingu braižu užfiksuoti Vilniaus universiteto biblioteką. 

Tipologiniu principu vaizduojamos erdvės atspindi per laiką visuomenės suformuotas ir įgyvendintas klasikines žinių, meno saugyklas. Šiuo metu pasaulyje vienu populiariausių Diuseldorfo fotografijos mokyklos stiliumi dokumentuojamos bibliotekos, muziejai, pilys įgauna nuasmenintų, bet kartu ir visuomenei labai svarbių erdvių siurrealų įvaizdį. Nors fotografijose nevaizduojami žmonės (skaitytojai, lankytojai), tačiau patys Massimo Listri fotografuojami objektai yra kaip tam tikros „asmenybės“, kurių charakterį nulemdavo jų kūrėjai (mokslo, meno institucijos, vienuolijos, architektai ir pan.) ir kuriose aiškiai suvokiama, jog tai žmogaus intelektualios veiklos padarinys. Šiuo atveju mes susiduriame su nevieno šimtmečio „įvykių“ ir „reiškinių“ dokumentacijomis. „Interjerų“ ciklas leidžia kiek kitaip žvelgti į fotografinių priemonių naudojimą žmonių kultūros fiksavimui.
 
Paroda veiks iki lapkričio 29 d.

Projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant su Lietuvos Republikos kultūros atašė Italijoje Irma Šimanskyte. 
 
Projektą dalinai remia Kultūros taryba.

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired