Marc Paygnard fotografijų paroda: Gyvenimai & Vaizdai
2004.09.09 - 2004.10.06
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)

Prancūzų kultūros centras Vilniuje fotografijos mėgėjus kviečia susipažinti su šiuolaikinio prancūzų fotografo Marco Paygnardo darbais.


Ekspozicija driekiasi per kelias Vilniaus parodų sales: pirmoji dalis, pavadinta "France-Comté krašto akimirkos",  eksponuojama Prancūzų kultūros centre Vilniuje (Didžioji g. 1), o antroji "Meilė su šypsena "  - Vilniaus  fotografijos galerijoje (Didžiosios 19). Paroda abiejose salėse veiks nuo rugsėjo 6 iki 30 dienos.

Marcas Paygnardas prestižinės Rapho agentūros narys (greta tokių fotografų kaip Willy Ronis, Robert Doisneau). Fotografas debiutavo kaip fotožurnalistas regioniniame "Le Republicain Lorrain" dienraštyje ir iki šiol nenutraukė žurnalistinės karjeros kartu aktyviai dirbdamas įvairiose regioninėse institucijose (Generalinėje taryboje, Regioninėje taryboje). Markas Paygnardas jau yra išleidęs apie dvidešimt leidinių, jo nuotraukos buvo eksponuotas daugelyje Europos šalių.

Prancūzų fotografas fotokameros pagalba tiria pasaulį fiksuodamas ja ir kaimo vaizdus, ir tolimiausius horizontus, tik su humanistams fotografams būdingu švelnumu ir kuklumu. Paygnardo  fotografijų vaizdai užklupti autoriaus netikėtai, tai vaikštinėjant be jokio tikslo, tai išėjus pasivaikščioti vienam. Jo pasirinkta aplinka taip pat, regis niekuo neišsiskiriant kasdienybė - tai laukyme, skendinti nedideliame rūkė, rugių laukas ar gausi žmonių minia. Tačiau fotografijos objektas visuomet stebina savo švelniu humoru ir šiltu autoriaus požiūriu į jį. Fotografas savo darbais kalba apie gyvenimą, kurį vaizduoja per žmones, gyvūnus, daiktus, erdves ir laiką.

Marco Paygnardo fotografijų parodos "Gyvenimai & Vaizdai" atidarymas įvyks rugsėjo 6 d. 17 val. Prancūzų kultūros centre Vilniuje.

 
Kitos parodos