Vietos pojūtis. Latvijos šiuolaikinė fotografija.
2014.06.19 - 2014.07.05
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)

Alnis Stakle

2014 m. birželio 19 d., ketvirtadienį, 17.30 val. nuoširdžiai Jus kviečiame į Latvijos šiuolaikinės fotografijos parodos „Vietos pojūtis“ (Sense of Place) atidarymą Lietuvos fotomenininkų sąjungos „Prospekto fotografijos galerijoje“ (Gedimino pr. 43, Vilnius).
Parodos autoriai žymiausi šiandienos latvių jaunosios kartos atstovai Arnis Balčius, Alnis Stakle, Reinis Hofmanis dalyvaus parodos atidaryme ir pristatys savo kūrybines strategijas. O įžanga į pažintį su nūdienos Latvijos fotografija taps Arni Balčiaus paskaita „Šiuolaikinė Latvijos fotografija“ meno mugėje „ArtVilnius“ birželio 18 d., trečiadienį, 15 val.


Trys šiuolaikinės Latvijos fotografijos atstovai – Arnis Balčus, Reinis Hofmanis ir Alnis Stakle – Latvijos peizaže ieško ženklų, charakterizuojančių jų namus. Peizažas susideda iš natūralių ir kultūrinių (dirbtinių) elementų, sąveikaujančių vienas su kitu. Šioje sąveikoje atsiranda vietos pojūtis, kurį autoriai stengiasi atskleisti savo darbuose.

Alnis Stakle serijoje „Not Even Something“ („Net ne kažkas“) fotografuoja naktinius, nepažymėtus žemėlapyje Daugpilio, antrojo pagal dydį Latvijos miesto, takus ir kelius. Arnis Balčus savo „Latvian Notes“ („Latviški užrašai“) tiria kolektyvinius ritualus ir bendro naudojimo (visuomenines) vietas provincijoje ir priemiesčiuose. Reinis Hofmanis serijoje „Sale and Private“ („Privatu ir parduodama“) domisi ženklų sistema peizaže. Tuo pat metu fotografai reflektuoja sudėtingą ekonominę ir politinę situaciją šiandienos Latvijoje. Prieš kelerius metus Latvija patyrė gilią ekonominę krizę, o dabar ji vėl pripažįstama sparčiausiai augančia Europos Sąjungos valstybe. Peizažas yra kaip kalba, nuolat konfliktuojanti su oficialia reprezentacijos forma, siūloma turistams, ir kasdiene realybe, dažnai nepaveikta globalizacijos. Fotografai rodo mums peizažo komponentus, sudarančius visuomenės apgyvendintos erdvės naratyvą, vietovės istoriją, taip pat latvių požiūrį į pačius save globaliame kontekste.


Arnis Balčus

Arnis Balčus (g. 1978) yra fotografas ir žurnalo Fotokvartals redaktorius. Dauguma jo naujausių darbų tiria latvių identitetą, socialinę istoriją ir politinius tabu. Arnis Balčus baigė Latvijos universiteto Komunikacijos fakultetą (bakalauro studijas) ir Westminsterio universitete studijavo fotografiją (magistro studijos). Jo darbai nuolat dalyvauja tarptautinėse parodose ir buvo publikuoti Achtung Mode, Dazed & Confused, The New Yorker, Foto & Video. Paskutiniu metu jo parodos buvo eksponuotos Street Level Photoworks, Glazge (DB), MAMAC Liege mieste (BE), Matthew Bown Gallery, Londone (DB) ir Riga Art Space (LV).

www.balcus.lv


Alnis Stakle (g. 1975) dalyvavo daugybėje asmeninių ir grupinių parodų tokiose vietose kaip Latvijos nacionalinis meno muziejus, Oksfordo modernaus meno muziejus (DB), Niggendijker (NL). Autoportretai, natiurmortai, artimos aplinkos detalės, objektyvūs ištuštėjusių peizažų vaizdai sudaro pagrindinius šio autoriaus kūrybos motyvus. 2011 m. su serija „Lost: Paris“ („Dingęs: Paryžius“) Alnis Stakle užėmė pirmą vietą Sony World Photography Award architektūros kategorijoje. Jis taip pat buvo vienas iš finalistų Leica Oscar Barnack Preis konkurse. Jo darbai publikuojami Latvijos ir užsienio žurnaluose, tokiuose kaip Shots, Eyemazing, Photography Now.

www.alnisstakle.com


Reinis Hofmanis

Reinis Hofmanis (g. 1985) savo darbuose domisi peizažu kaip kultūra, geografiniu fenomenu ir ženklu kaip vartotojiškumo simboliu. 2012 m. baigė Latvijos meno akademijos Vizualinės komunikacijos fakultetą (magistro laipsnis). Tais pačiais metais buvo apdovanotas Archifoto Award prizu, o 2013 m. su serija „Teritorija“ užėmė antrą vietą Sony World Photography Award architektūros kategorijoje. Reinio Hofmanio darbai buvo eksponuoti šiuolaikinio meno centre CEAAC Strasbūre (FR), kim? meno galerijoje Rygoje (LV), Tukumo meno muziejuje Latvijoje, publikuoti leidiniuose The Financial Times, Spiegel, The New York Times.
www.reinishofmanis.com 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired