Samantos Matuizaitės fotografijų paroda „By the way“
2014.06.10 - 2014.06.28
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)

Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19), Vilnius) 2014 m. birželio 10 d. 17.30 val. atidaroma Samantos Matuzaitės fotografijų paroda “By the way”. Samanta Matuizaitė žinoma kaip Arcana Femina yra jauna autorė dar besimokanti Vilniaus Dizaino kolegijoje Taikomosios fotografijos katedroje.

Visuomenėje kuriamo transseksualo portretas ne retai yra apipinamas stereotipinio požiūrio – visas dėmesys sutelkiamas į lytiškumą nusakančias kūno žymes, bet dažniausiai pamirštama tai, kas svarbiausia – žmogus.

Parodos metu pristatomas Arcanos Feminos tęstinis projektas “By the way” (“Beje”). Tai istorijas pasakojančių nuotraukų serija, kurioje yra kuriamas kitoks transseksualaus žmogaus portretas, paliekant lyties ir kūniškumo sąvokas antrame plane, atsigrežiant į žmogaus asmenybės individualumą.
Projekto “By the way” metu sukurti portretai ir reportažiniai gyvenimo akimirksniai, gali pasirodyti kaip eilinė fotografijų serija. Tačiau taip ir yra siekiama pateikti fotografuotą žmogų -  pasižymintį paprastumu, bet tuo pačiu ir kaip individualybę. Taip šiuo projektu yra siekiama paskatinti visuomenėje supratimą ir pagarbą kitam žmogui ne šokiruojant nepatogiais vaizdais, o kaip tik – leidžiant pajusti žmogišką artumą, trinantį susvetimėjimo jausmą. Ir jei neatrasite tarp savęs ir atvaizde esančio žmogaus esminių, supriešinančių skirtumų, gal, iš tiesų, mes esame labiau panašūs, nei skirtingi?
Ši serija yra autorės baigiamasis bakalauro darbas, kuris ir po baigimo planuojamas tęsti. 

Paroda veiks iki 2014 m. birželio 28 d. 

„Vilniaus“ fotografijos galerija
Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19), Vilnius
Darbo laikas: II - V 12-18 val., VI 12-16 val. 

Lietuvos fotomenininkų sąjunga
Gedimino pr. 43, Vilnius. 
Tel./ fax (8 5) 2611665
lietuvos.fotografija@gmail.com
www.photography.lt

S. Matuizaitės fotografijos
 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired