Martino Strankos paroda "Mono"
2014.05.20 - 2014.06.07
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)


Lietuvos fotomenininkų sąjunga kartu su Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje pristato fotografo Martino Strankos parodą "Mono" - "Vilniaus fotografijos galerijoje" (Stiklių g.4 / Didžioji g. 19, Vilnius). 
Atidarymas gegužės 20 d. 17.00 val. 
Parodos pristatyme dalyvaus nepaprastasis ir įgaliotasis Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Radek Pech ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis.

Martin Stranka gimė 1984 m. Čekijos mieste Most, baigęs gimnaziją, atvyko  į Prahą mokytis bankininkystės. Fotografuoja nuo 2007 m., tačiau fotografijos meno niekada nestudijavo, yra savamokslis. Jo savitas fotografijos matymas balansuoja tarp sapno ir prabudimo. Fotografija – erdvė, kurioje M. Stranka randa pusiausvyrą ir ramybę. Per pastaruosius dvejus metus gavo daugiau nei 30 tarptautinių apdovanojimų, svarbiausieji yra „Emerging Talent Award“ konkurso apdovanojimas, „Nikon International Photo Contest“, International Photo Awards, Sony World Photography Awards bei du kartus iš eilės laimėtas „Digital Photographer of the Year“. 

I Found The Silence

Jo parodos buvo eksponuojamos Jungtinėse Amerikos Valstijose, Europoje ir Azijoje: Niujorke, Los Andžele, Londone, Milane, Tokijuje, Honkonge, Vienoje, Briuselyje. Fotografijos buvo pristatytos žinomose Londone galerijose – Getty Images Gallery bei Saatchi Gallery. 

Vilniuje pristatomos parodos „MONO“ tema yra vidinė žmogaus komunikacija su pačiu savimi, tai kasdienio proceso, kurio metu žmogus bendrauja su kitomis socialinėmis būtybėmis ir elgiasi kaip atitinkamas tam tikros grupės narys, refleksija. Tai pasakojimas apie žmogų kaip atskirą asmenybę – ne kaip visuomenės dalį, bet kaip jį supančios aplinkos dalį.


I Was Falling High


It Was My Sunset


But I Would
 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired