PINIGAI FOTOGRAFIJOJE II
2013.06.25 - 2013.07.06
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)


Paroda - konkursas "Pinigai fotgrafijoje II" surengtas Lietuvos banko Pinigų muziejaus ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos lito įvedimo 20-mečio proga.
Demonstruojama 50 nuotraukų, išrinktų iš daugiau kaip 400 konkursui pateiktų fotografijų. 
Į parodos katalogą pateko 97 darbai, sukurti 39 autorių. Jų kūrinių geografija labai plati – fotografijos darytos ne tik mūsų šalyje, bet ir tolimiausiuose pasaulio kampeliuose. 
Pirmąkart parodą „Pinigai fotografijoje“ Lietuvos banko Pinigų muziejus kartu su Lietuvos fotomenininkų sąjunga surengė 2002 m., švęsdamas Lietuvos banko įsteigimo 80-metį. Joje dalyvavo 45 parodos dalyviai iš įvairių šalies regionų. Išleistas ir parodos katalogas, į jį buvo atrinkti 164 darbai. 

"Esame įpratę pinigus suvokti tik kaip mokėjimo ar atsiskaitymo priemonę, kaip tikslą, todėl man itin malonu pristatyti Lietuvos nacionalinės valiutos lito įvedimo 20-mečio proga surengtą fotomeno parodą „Pinigai fotografijoje II“. Joje į vieną ekspozicinę erdvę sulietas skirtingų stilių ir kartų menininkų savitas požiūris į pinigus puikiai įrodo, kad pinigai gali būti ir meno objektas, kūrybinio impulso paskata, per nuotrauką užfiksuotas istorinio įvykio dokumentas. 
Meno kūriniams būdingas gebėjimas keisti daiktų ir reiškinių suvokimą, todėl ne vienas parodoje pristatytas fotomenininko darbas parodo naujus tiek socialinius, tiek estetinius visuomenės pokyčius, skatina iš naujo, kitaip pažvelgti į pinigus, atrasti naujas, netradicines jų pritaikomumo perspektyvas ir net pasisemti įkvėpimo kasdienei veiklai. Tikiuosi, kad šie fotomenininkų darbai patiks ir prieš Jus atsivers kitoks pinigų pasaulis.Nuoširdžiai dėkoju Lietuvos fotomenininkų sąjungai ir Lietuvos spaudos fotografų klubui už bendradarbiavimą, be Jūsų šis projektas nebūtų tapęs realybe." 

Lietuvos banko valdybos pirmininkas 
Vitas Vasiliauskas

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired