Vilius Jasinevičius. Retrospektyvinė fotografijų paroda
2013.02.20 - 2013.03.09
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)Vasario mėn. 20 d. 17.30 val. Prospekto fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atsidaro Viliaus Jasinevičiaus fotografijų parodos atidarymą. 

Viliui Jasinevičiui (g. 1933), šiemet švenčiančiam 80-metį, per savo gyvenimą teko dirbti ir inžinieriumi, ir administracinį bei kitokius darbus, tačiau jo likimas yra lemtingai susijęs su fotografija. Žvelgiant į Lietuvos fotografijos judėjimą, organizuotos veiklos sovietinės okupacijos metais atgaivinimą, sunku visa tai įsivaizduoti be V. Jasinevičiaus. Juolab kad daug kur tada jis buvo pirmose gretose. Vienas ryškiausių jo, kaip organizatoriaus, kūrėjo, gyvenimo dešimtmetis susijęs su Kaunu ir Kauno fotografijos klubu.
          Metams bėgant, V. Jasinevičius vis daugiau jėgų skyrė organizaciniam darbui: buvo vienas Lietuvos fotografijos meno draugijos įkūrėjų, pirmininko pavaduotojas, valdybos prezidiumo atsakingasis sekretorius, Lietuvos fotomenininkų sąjungos fondo direktorius. Tuo metu vis mažiau belikdavo jėgų ir laiko paimti į rankas fotoaparatą...  

Prasidėjus Lietuvos atgimimo sąjūdžiui, V. Jasinevičius jau nebesiskyrė su fotoaparatu: fiksavo Lietuvos vadavimosi epizodus, žmones, Seimo darbą lemtingiausiomis akimirkomis, laisvės gynėjus. Jis drauge su kolega R. Požerskiu buvo Seimo rūmuose ir tragiškąją 1991 m. sausio 13-osios naktį. 
          V. Jasinevičius ne tik atspindėjo tų Lietuvai lemtingų dienų įvykius, bet ir užfiksavo jų dvasią. Fotografijos kritikas Skirmantas Valiulis 1997 metais, atidarius V. Jasinevičiaus ir R. Požerskio fotografijų  parodą,  rašė: „Svarbiausia – veidai.  Kiek jų daug ir kokie išraiškingi, be kasdienių pozų ir kaukių“. Taip tų dienų žmonių veidai išliks ateinančių kartų atmintyje – sielos atmintyje. O jeigu laikas tą didžiąją atmintį ims blukinti, tai V. Jasinevičiaus Lietuvos atgimimo sąjūdžio laikų fotografijos tikrai prisidės prie tos atminties atgaivinimo. 

Lietuvos fotomenininkų sąjunga

Parodą galėsite apžiūrėti iki kovo mėn. 9 d.

Galerijos darbo laikas: II – V 12.00 – 18.00, VI 12.00 – 16.00.

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired