Juozas Budraitis. Mano kinas. 1970 – 1990
2012.12.19 - 2013.01.19
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)Juozo Budraičio fotografijos iš kino aikštelių

Atėjus į fotoparodą, kurioje užfiksuoti garsūs kino menininkai, sunku patikėti, kad šių nuotraukų autorius neturėjo jokių fotokūrėjo pretenzijų ir įamžino matytus žmones tik sau. Savo malonumui ir atminimui.
Šitaip fotografuoja Juozas Budraitis (g. 1940) – aktorius, diplomatas, nesiryžtantis net pretenduoti į fotografo vardą, nors su fotoaparatu dirba-žaidžia-kuria nuo paauglystės. Tai, ką jis fotografavo bręsdamas Švėkšnoje, tarnaudamas kariuomenėje ar studijuodamas teisę Vilniuje, kol kas yra tik jo paslaptis, supakuota dėžėse. Tačiau, kai teisės studentą kino režisieriai vienas po kito ėmė kviesti filmuotis, jo fotoaparatas atsisuko į filmavimo aikštelėse dirbusius žmones.


Taip Juozo Budraičio fotoarchyve ėmė kauptis režisierių, aktorių, dailininkų, operatorių ir nematomų kino žmonių portretai. Nedidelė dalis jų pastaraisiais metais autoriaus atrinkta į parodą „Mano kinas. 1970 -1990“. Ją jau galima pavadinti keliaujančia, nes Juozo Budraičio fotografijų parodos buvo surengtos Maskvoje, Sankt Peterburge, Nižnij Novgorode, Palangoje.
Laiką, kai kūrė Vytautas Žalakevičius, Raimondas Vabalas, Robertas Verba, Marijonas Giedrys, Arūnas Žebriūnas, Almantas Grikevičius, Algirdas Araminas šiandien prisimename kaip lietuviško kino aukso amžių. Juozo Budraičio nuotraukose – to amžiaus gražiausi atšvaitai. Tuo laiku kino ekranuose švietė Eugenija Pleškytė, Rūta Staliliūnaitė, Eugenija Bajorytė, Vaiva Mainelytė, Eglė Gabrėnaitė, Bronius Babkauskas, Algimantas Masiulis, Regimantas Adomaitis, Laimonas Noreika, Donatas Banionis ir, be abejo, juos fotografavęs Juozas Budraitis. Iš aktoriaus filmavimųsi Rusijos, Estijos, kitose kino aikštelėse – Marina Nejolova, Irina Mirošničenko, Inokentijus Smoktunovskis, Rodionas Nachapetovas, Aleksejus Petrenka, Jevgenijus Leonovas, Lembitas Ulfsakas.
Štai jie – susikaupę ėjimui į kadrą, atsipalaidavę po įtempto darbo. Laimingi, pervargę, įsimylėję ir mylimi. Juozas Budraitis pasakoja, kad niekada neieškojęs įdomesnio rakurso, net nežiūrėdavęs pro fotoaparato „akį“, tik prašydavęs, kad fotografuojamieji pasižiūrėtų į jį.
Dabar jie atsigrįžta iš savo jaunystės. Kai kurie – iš kitų pasaulių.

Rūta OginskaitėAktorė E.Pleškytė


Filmavimo aikštelėje


Aktorius R.Adomaitis


Aktorius L.Noreika

Parodos atidarymo akimirkos.
Fotografijos Ramūnas Danisevičius


G.Lukšas, J.Staselis, J.Budraitis, S.Žvirgždas


J.Budraitis


J.Budraitis


J.Budraitis


J.Budraitis ir A.Kunčius
 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired