Sukurta Nidoje
2012.05.03 - 2012.05.12
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)Ši paroda – savotiška odė Nidos grožiui. Parodoje eksponuojami fotografijos klasikų Jono Kalvelio, Vaclovo Strauko, A. Zavadskio prieš kelis dešimtmečius sukurti darbai bei per pastaruosius trejus metus Nidos seminaro metu dalyvių sukurtos fotografijos.

Nidoje nemažai  fotografų atrado savo kūrybos kelią. Čia geriausius savo darbus sukūrė Vaclovas Straukas, Remigijus Pačėsa, Vitalijus Butyrinas, Jonas Kalvelis ir kiti. Čia buvo padrąsinti daugelis jaunų, o dabar jau puikiai žinomų fotomenininkų. Dažniausiai būtent Nidoje jaunoji fotografų karta susipažindavo su vyresniąja, įsijungdavo į Lietuvos fotografų bendruomenę. Šis stebuklingas gamtos kampelis nuo seno buvo fotografų užuovėja.

J. Kalvelis kopose stebi gūrančio smėlio klostes, bando nuspėti smiltelių prigimtį, sudvasina gamtą, jaučia jos vidinę jėgą, gaivališką vitališkumą, nepakartojamą formų įvairovę, viename kadre sulydo realizmą ir romantiką, nors fotografuoja tik medžius ir tik smėlį.

Smėlis – mikrokosmosas, kur kiekviena smiltelė turi savo prasmę ir paskirtį, o jų sankaupos – akį traukiantys ir užburiantys, mintis savo didybe apžavintys ir pavergiantys ištisi slėpiningi pasauliai. Tik atidaus stebėtojo akis galėjo pamatyti ir mums parodyti pirmapradę žemės esmę, jos nepaliaujamą kitimą, evoliuciją, gaivališką stichijos jėgą ir, imant visatos mastu, mūsų gyvenimo laikinumą amžinos, nesuvaldomos ir neįveikiamos gamtos prieglobstyje. Fotografas sukoncentravo ir gamtos grožį, ir filosofinį užtaisą, ir mūsų gyvenimo laikinumo pojūtį.

A. Zavadskis fotoaparatu užfiksuoja geometrinius smėlio ornamentus, kopas kadruose paversdamas minimalistinėmis abstrakcijomis.

 V. Strauko darbuose dėmesys koncentruojamas į gamtos stichijas. Kadruose užtenka vietos ir dangaus skliautui, debesims, nužymintiems vėjo kryptį, ir gamtos suformuotai smėlio kalvai.

Lietuvos fotomenininkų sąjunga

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired