Dmitrijus Matvejevas. (Už)kulisiai
2012.04.11 - 2012.04.28
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)Dmitrijus Matvejevas Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1999 m.
Fotografas nuo 1994 m. dirba įvairiuose Lietuvos ir užsienio teatruose, kuria spektaklių bei jų repeticijų, užkulisių nuotraukas, teatro aktorių portretus, plakatus, foto ir video projekcijas spektakliams. Nuo 1995 m. yra surengęs fotografijos parodų Lietuvoje bei užsienyje (Rusijoje, Suomijoje, Austrijoje, Čekijoje, Meksikoje). 2002, 2006, 2009 m. konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ nugalėtojas („Kultūros“ nominacijoje).

Parodoje „(Už)kulisiai“ eksponuojami darbai iš trijų fotografijos serijų: „Aktorės prieš išeinant į sceną“, „Užkulisių portretai“, „Kaimynai“. 

Paroda veiks iki balandžio 28 d.


Serija „Aktorės prieš išeinant į sceną“

Autorius keletą metų fotografavo teatro aktores likus paskutinėms minutėms iki spektaklio. Tai  bandymas pagauti ribą, kai moteris jau ne čia, bet dar ir ne ten: viena kaukė nuimta, kita dar neužsidėta. Dviejų pasaulių susidūrimas, keliaujančios, išeinančios moterys. Portretuose – gerai žinomos ir dar tik pradedančios aktorės.

Serija „Užkulisių portretai“

Tai, kas vyksta kitapus uždangos. Tai, kas nematoma žiūrovams. Tai, kas nesurežisuota.

Serija „Kaimynai“

Autorius fotografuoja žmones, kurie yra visai šalia, už sienos, bet kurių dažniausiai nepažįstame. Kaimynai fotografuojami savo virtuvėse, kurios irgi yra savotiški užkulisiai.

Video reportažas iš parodos: http://www.youtube.com/watch?v
=o-42M9Q5ZYI&list=UUAW5opznAp1I5-Bdkbi8Ylw
Fotograofijos Dmitrijaus Matvejevo.

 
Kitos parodos