Ramūno Danisevičiaus fotografija kalba apie kasdienybę kaip įvykį
2011.10.20 - 2011.11.12
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)



Spalio 20 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. Prospekto galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) bus atidaryta Ramūno Danisevičiaus fotografijų paroda Būti laiku bei pristatytas to paties pavadinimo albumas. 16.30 val. vyks spaudos konferencija-susitikimas su autoriumi ir parodos bei albumo sudarytoja Egle Deltuvaite.

Parodoje ir albume „Būti laiku“ pristatoma daugiausia apdovanojimų pelnusio Lietuvos spaudos fotografo ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos nario (nuo 2001 m.) kūrybos retrospektyva.
R. Danisevičiaus kūryba sunkiai įspraudžiama į temos rėmus. Savo žvilgsnį jis nukreipia į bene visas gyvenimo sritis: darbą, laisvalaikį, politiką, pramogų pasaulį, meną, miesto erdves... Jo fotografijose – mūsų gyvenamo laiko atspindžiai, atpažįstamos vietos, atpažįstami veidai, įvykiai - čia skirtingais diapazonais, įvairiausiais atspalviais skleidžiasi visa gyvenimo panorama.


Šiandien daugelio iš mūsų kasdieniai maršrutai ir asmeniniai žemėlapiai susitraukia ties keliais taškais, apsiriboja keliomis trajektorijomis. Tarsi tik svetur, atitrūkę nuo mums įprastos aplinkos, sugebame į pasaulį pažiūrėti atmerktomis akimis, o tiksliau – pradedame pastebėti, kas vyksta aplinkui. Ramūnui, atvirkščiai, matymas – jo pasaulis, jo darbas. Atidžiai stebėdamas, strategiškai mąstydamas jis įžvelgia ir atskleidžia kasdienybės paradoksą, tačiau nutylėdamas diplomatiškai palieka teisę mums vertinti tai, ką matė jis.
Analizuodamas fotografo kūrybą, menotyrininkas Tomas Pabedinskas pastebi, kad „kaip tik mieste ir miesto kultūrą charakterizuojančiame gyvenimo būde R. Danisevičius atranda jo kūrybai išskirtinumo suteikiančius paradoksus, o pastaruosiuose – ir galimybę perteikti savo kritišką požiūrį ne vien į fotografuojamą situaciją, bet taip pat į bendresnius visuomenės gyvenimo reiškinius“.
Kaip teigia albumo sudarytoja Eglė Deltuvaitė, R. Danisevičius „ieško būdų kasdienybės įvykių sūkuryje užfiksuoti akimirkas, kuriose įamžinta tai, kas įstringa ilgam ir kalba apie daugiau nei šiandiena. Būtent dėl to Ramūno Danisevičiaus fotografija –  tai kasdienybė kaip įvykis“.



Paroda veiks  iki lapkričio 5 d.
Galerijos darbo laikas II– V 12– 18 val., VI 12– 16 val.

Parodos ir albumo rėmėjai: LR Kultūros rėmimo fondas, UAB „Antalis“, UAB „Švyturys-Utenos alus“,UAB „Sapnų sala“.
Albumo leidėjai: Lietuvos fotomenininkų sąjunga ir Lietuvos spaudos fotografų klubas








Parodos atidarymas ir albumo Būti laiku pristatymas














Foto: Gediminas Bartuška
 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired