Naujoji Slovakijos fotografija
2011.10.13 - 2011.11.13
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)2011 spalio 13–29 dienomis „Vilniaus fotografijos galerijoje“ (Stiklių g. 4, įėjimas iš Didžiosios g. 19, Vilnius) veiks fotografijos paroda „Naujoji Slovakijos fotografija“. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Galerijos darbo laikas: II-V 12-18 val., VI 12-16 val.

Parodą remia Lietuvos fotomenininkų sąjunga, LR Kultūros rėmimo fondas.

Ši paroda  yra  dviejų organizacijos FOTOFO surengtų parodų – “Šiuolaikinė slovakų fotografija” (1999) ir “Jaunoji Slovakijos fotografija” (2001) –, kuriomis bandyta atskleisti medijos pokyčius po  devyniasdešimtųjų, tęsinys. Paroda  “Naujoji Slovakijos fotografija” siūlo apžvelgti šios šalies fotografijos situaciją, besikeičiančias formas, turinį, temas ir naudojamas technikas po 2000-ųjų.Juraj Chlpik

Lyginant su praeitu dešimtmečiu, pastebima, kad fotografija vis dažniau pasirenkama autorių, kurie savęs nelaiko pirmiausia fotografais, tačiau kuriems ši medija yra svarbi savo idėjų išraiškos priemonė. Šis fenomenas glaudžiai susijęs su pagrindinėmis tendencijomis: autoriams nebėra svarbiausia formalus bei techninis vaizdo tobulumas (tam turi įtakos ir skirtingos meninės specializacijos bei išsilavinimas). Naudodami daugiausiai spalvotąją fotografiją, jie pristato socialiai angažuotas temas, susijusias su politika, ekonomika ar šiuolaikiniu gyvenimo būdu, ne retai renkasi Slovakijos praeities ir ateities, taipogi globalias pasaulio problemas. Paroda atspindi kurį laiką besitęsiančią tendenciją sujungti žanrus ir naikinti ribas tarp jų naudojant skaitmenines manipuliacijas, kuriomis tarsi tikrinamos medijos ribos fotografiniame dokumente. Kitose skaitmeniškai manipuliuotose serijose autoriai kelia visiškai formalų klausimą, kas iš tikrųjų yra vaizdas ir kokia jo esmė. Fotografijos kaip vaizdo, talpinančio informaciją paremtą socialiniais santykiais, koncepcija natūraliai kvestionuoja aiškias ribas tarp mėgėjiškos ir meninės fotografijos. Ne ką mažiau svarbi tapatybės, lyties ir integracijos arba socialinių santykių problema, tiesiogiai nukreipta į veidą ir kūną, taip pat intymumas interjere arba absurdiška žmogaus situacija kaime ar miesto aplinkoje charakterizuoja slovakų fotografiją. Ši paroda tai savotiškas šios medijos gilumo Slovakijoje tyrimas, kuomet prieš daug laiko sudrumsti politikos bei žiniasklaidos vandenys jau nurimę.


Lucia Nimcova


Pavel Smejkal


Petra Cepkova


Symon Kliman

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired