Augustinas Našlėnas. FOTOMONTAŽAI
2011.07.28 - 2011.08.20
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)

„Vaizduojamasis menas traukė nuo pat vaikystės. Laisvalaikį leisdavau klajodamas po apylinkes su piešimo sąsiuviniu.
Studijavau vizualines komunikacijas Vilniaus Dailės Akademijos Klaipėdos Dailės Fakultete.
Fotografija susidomėjau dar vidurinėje mokykloje. Kūrybinius ieškojimus šioje srityje pradėjau nuo peizažo ir daiktų fotografavimo. Klajonėse po apylinkes piešimo sąsiuvinį pakeičiau fotoaparatu. Vėliau domėjausi analoginės nespalvotosios fotografijos technikomis. Sukūriau nespalvotą peizažo seriją „Tylios Šventovės“ (‚Silent Temples‘). Tuo metu traukė Ansel Adams, Edward Weston, Stanislovo Žvirgždo kūryba. Po to atradau 8-ojo dešimtmečio Amerikos spalvotąją fotografiją, susidomėjau William Eggleston ir Stephen Shore spalvotais darbais. Lygiagrečiai šiems domėjausi Lietuvos 9-ojo dešimtmečio modernistais Vytautu Balčyčiu, Raimundu Urbonu ir kt. Taip pat tuo metu patraukė tolimųjų rytų menas. Susipažinau su senovės Kinijos bei Japonijos estetika ir filosofija. Šių įtakų veikiamas sukūriau ciklą „Smulkmenos“ (‚Futilities‘).
Fotografinių ieškojimų metu nepalikau ir grafinės kūrybos. Domėjausi vakariečių fotorealistų ir hiperrealistų judėjimais, taip pat esu didelis Algimanto Švėgždos bei Audriaus Puipos gerbėjas. Pastaruosius trejus metus eksperimentuoju su aerografinėmis tapybos technikomis. Domiuosi siurrealistų ir post-siurrealistų veikla, ypač H.R.Giger kūryba.


Nuo pat pradžių traukė jungtinės, „sintetinės“ dailės idėja, bandymai sujungti tapybą, grafiką ir fotografiją į vientisą sistemą. Tai atvedė mane prie skaitmeninių technologijų. Jų teikiama galimybė elgtis su fotografiniu vaizdu panašiai kaip elgiamasi komponuojant grafikos darbą, darniai jungti fotografiją su ranka atlikta grafika kelia didelį entuziazmą. Čia pristatomas darbų rinkinys „Fotomontažai“ yra pirmieji mano eksperimentai šioje srityje.
Šie darbai – tai taip pat posūkis link siurrealistinės ir simbolistinės išraiškos. Juose įvairios „lietuviškos“ realybės patirtys iš vaikystės ir paauglystės susiliejo su sapnais ir apmąstymais. Darbai pavadinimų neturi, tačiau visą rinkinį neoficialiai galima įvardyti „nepavadinta serija, skirta Lietuvai“.

A. Našlėnas – vienas iš 2010 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos skelbto konkurso laureatų. Autorius gimė 1985 m. Klaipėdoje, šiuo metu gyvena Šefildo mieste, Didžiojoje Britanijoje. Pats save vadina dailininku fotografu.

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired