Ieva Austinskaitė. ŽVILGSNIAI
2011.06.30 - 2011.07.16
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)

Gimiau 1992 metais gegužės 4 dieną Kaune. Nuo pat vaikystės buvau apsupta meno ir juo domėjausi. Su akademinės dailės pagrindais mane supažindino tapytojas Gintautas Vaičys ir jo dėka 2008 metais įstojau į Kauno dailės gimnaziją. Mokiausi įvairių dailės disciplinų. Labiausiai domėjausi tapyba, tačiau vėliau supratau, jog fotografija – tikrasis mano pašaukimas.
Kauno gatvės, miestiečių gyvenimas buvo įdomiausias fotografijos objektas. Didelę įtaką padarė Lietuvos fotografijos mokykla. Analizuodama R.Požerskio, A.Sutkaus, R.Rakausko, R.Vikšraičio, R. Juškelio ir kitų fotografų darbus sužinojau daug naujo apie fotografijos plastiką.


Kuo toliau, tuo labiau ėmiau domėtis žmogumi. Portretas tapo mėgstamiausiu žanru, o žmogaus nuotaikų, emocijų ir išgyvenimų įamžinimas – svarbiausiu kūrybos tikslu. Stengiuosi užfiksuoti žmogaus vienišumą, akimirkas, kai jis atsiribojęs nuo supančio pasaulio arba priešingai - paniręs į jo detales. Skubančiame gyvenime, kasdienybėje bandau pagauti žvilgsnį, judesį ar fragmentą, kuris išduoda fotografuojamojo emocijas ar mintis.

Fotografijų ciklas „Žvilgsniai” yra tarytum pirmas mano kūrybos etapas, kuriame nestigo ieškojimų, mokymosi bei eksperimentavimo.“

Ieva Austinskaitė

 
Kitos parodos