Algimantas Maldutis, Viktoras Trublenkovas. NE SEZONO METAS
2011.03.23 - 2011.04.16
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)

Algimantas Maldutis (g. 1955) ir Viktoras Trublenkovas (g. 1955) debiutavo 1982 m. ketvirtojoje jaunųjų fotografijos parodoje. Po poros metų, 1984-aisiais, Klaipėdoje surengta bendra abiejų autorių paroda, o 1988 m. su fotografų kūryba supažindinti Vilniaus žiūrovai. Abu menininkus siejo panaši pasaulėjauta, matymas, bendros idėjos, o neretai jiedu ir fotografuodavo drauge. Tiek temomis, tiek raiškos būdais jų kūryba atitiko devintojo dešimtmečio pradžioje įsigalėjusią fotografinę kalbą, kuri, pradedant Algirdu Šeškumi, buvo artima Alfonso Budvyčio, Vytauto Balčyčio, Remigijaus Pačėsos meninei raiškai. Fotoaparatas tuo metu vis dažniau nukreipiamas į visiems gerai pažįstamus masiškai vartojamus kasdieniškus daiktus, tuščias (ištuštėjusias), nefunkcionalias erdves, miesto vaizdus.


Tiek A. Maldučio, tiek V. Trublenkovo darbuose gausu miesto ikonografijos – kelio ženklų, elektros stulpų, laidų, gamyklų kaminų, aklinų tvorų, betoninių sienų fragmentų ir čia jie pasitelkiami ne besiplečiančio miesto idealistinei iliuzijai kurti, o kasdienybės nykumui ir beprasmybei atskleisti. V. Trublenkovas estetinio pasitenkinimo ieško faktūrose, A. Maldutis – spalvoje (neretai darbus tonuodavo). Žmogus fotografijose tėra tik šmėžuojanti neatpažįstama neryški figūra ar susiliejęs siluetas, be jokių identifikacijos ženklų, emocijų, čia nevyksta joks veiksmas.Menininkai pereina į pasyvių stebėtojų poziciją, grynoji estetika praranda savo svarbą, fotografija pasitelkiama savų minčių ir išgyvenimų reflektavimui, iš visuomeniškos tampa itin asmeniška, gal būtent dėl to ir ne visų suprantama. Ir nors minimu laikotarpiu kitokias menines idėjas jau buvo galima reikšti kiek laisviau, oficialiai tokia kūryba nebuvo skatinama ir propaguojama.
 Parodos pavadinimas „Ne sezono metas“  „pasiskolintas“ iš A. Maldučio fotografijos, tačiau jis puikiai atspindi anuometinę situaciją, kuomet Sovietų Sąjungoje nebuvo pats geriausias laikas kitokiam mąstymui, kitokiai kūrybai ir geram gyvenimui bendrąja prasme.

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired