Rokas Pralgauskas. Paroda
2010.11.17 - 2010.12.04
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)

Rokas Pralgauskas – jaunosios kartos menininkas (g. 1984), turintis lengvai atpažįstamą braižą. Jo kūryba savo estetika laviruoja tarp mėgėjiškumo ir profesionalumo, darbai kupini humoro, taiklių įžvalgų, primityvūs (turint omeny paprastumą, o ne lėkštumą), spontaniški, nuoširdūs ir tikslingai naivūs. Neretai tenka šiek tiek suglumti, nes net nebežinai ar autorius čia juokauja, ar rimtai.
R. Pralgauskas savo  kūryba visad pasakoja kažkokias istorijas: ar tai būtų komiksų tipo darbai, ar Polaroidai. Ši paroda – ne išimtis. Čia autorius mobiliuoju telefonu darytas fotografijas grupuoja po keturias ir pasakoja mini istorijas, kurias gali sieti ne turinys, o, pavyzdžiui, spalva (kavos puodelis su saldainiu „Kregždutė“ ant bordinės staltiesės labai dera su Maironio memorialinės lentos spalva ir pan.). Rokas kaip visad šmaikštus, lengvai ironiškas, bet tuo pačiu ir nuoširdus. Autorius ieško keistų paralelių, nuoširdžiai džiaugiasi absurdais ir beskonybėmis, įsigalėjusiais stereotipais. Kaip visada stebintis aplinką, tad jo fotopasakojimai tarsi maži etiudai apie mūsų visuomenę ir mus pačius. Jo fotografijų „herojai“ – pagalvė su išsiuvinėtais gaidžiukais, televizijos bokštas su debesėliu, skelbimas „dingo katė“, Mercedeso ženklas, pats autorius demonstruojantis raumenis ar glaudes su Supermeno ženklu, draugės fotografija ar tą fotografiją atkartojantis piešinys (o gal atvirkščiai?) vaivorykštė, akcijiniai Clogs‘ai, porcelianinės kičinės statulėlės, saulėlydžiai, saldūs tapybiniai peizažai ir dar daug visko. Paklaustas, apie ką ši paroda, teatsako: „Apie gyvenimą“ ir šypsosi. Jis nesišaipo, bet nuoširdžiai myli visą šią visuomenę, visas šias beskonybes.Rokas Pralgauskas Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 2005 metų, su savo darbais yra dalyvavęs nemažai parodų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje (Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje), yra išleistos dvi jo kūrybos knygelės: Photographies (2005), Ro Ko Ko mix (2007)

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired