Juri Pavlov. Miestas Mieste.
2010.09.29 - 2010.10.09
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)Gyvendamas Kaliningrade, aš nuolat, dažnai visai netikėtai, bet kartu ir neatsitiktinai, aptikdavau buvusio Karaliaučiaus pėdsakus. Iš pradžių atkreipiau dėmesį į plytas ir akmenis, vėliau į kitus dalykus, pagaliau – į prieškario fotografijas. Ir štai atėjo metas, kai savo gimtajame mieste pajutau visai kitą laiką. Kai kur nors išvažiuodavau iš miesto, dažnai jį sapnuodavau. Galų gale susigyvenau su vieno miesto egzistavimu  kitame – paraleliniame pasaulyje, veikiau pripratau, kaip prie kasdienės realybės. Nereikėjo net skrupulingai studijuoti šio miesto istoriją. Žymiai svarbesni buvo žmogiški ryšiai su Karaliaučiaus senbuviais. Jiems miestas išliko tik miglotuose vaikystės prisiminimuose. O mums, užaugusiems Kaliningrade, jų prisiminimai tapo mūsų vaikystės tikrove. Tačiau ir keičiantis kartoms, miestas tiek vieniems, tiek ir kitiems neatskleidė visų savo paslapčių. Tai, ką sunku apčiuopti ir paaiškinti, galima buvo intuityviai jausti ir tuo tikėti.
Aktyviai fotografuoti pradėjau 1970 metais, o kilus „perestroikai“, jau buvau gerai įvaldęs profesiją ir be galo domėjausi gyvenimo fotografija. Daugelį šio periodo fotografijų aš atspausdinau tik praslinkus dvidešimčiai metų. Jos sukurtos permainų ir vilčių metais ne tik Kaliningrade, bet ir kitose buvusios SSRS vietose. Padaręs fotografiją Lenino aikštėje po žemės drebėjimo Leninakane 1989 metais (ji man simbolizuoja SSRS epochos pabaigą), nustojau fotografuoti kasdienius įvykius. O gal tai susiję su tuo, kad aš niekada  ir nedirbau fotožurnalistu?
Vėliau susikurtų įvaizdžių apie miestą mieste iliustravimas tapo pagrindine mano kūrybos tema. Asociacijų, iliuzijų ir asmeninių išgyvenimų vaizdiniai su dokumentine fotografija neturi nieko bendrą. Visas šias fotografijas sieja paslaptingas miestas, atmintis ir čia gyvenusių žmonių dvasią. Šioje parodoje aš pirmą kartą ryžausi sujungti abu paralelinius pasaulius.
                                                                                                                     Juri Pavlov
 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired