Fotosofija
2010.08.19 - 2010.09.04
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)Karščiu alsuojantį Vilniaus miestą 2010 m. rugpjūčio 19 – spalio 5 dienomis pasieks antrą kartą organizuojamo fotografijos meno festivalio IN FOCUS kūrybiniai atradimai. Festivalyje – aštuoniasdešimties autorių kūryba iš dešimties pasaulio šalių. Kaip ir žadėta, po dviejų metų pertraukos, sostinė vėl tampa fotografijos centru.
Anot festivalio organizatorės Eglės Deltuvaitės, šių metų programą apibrėžia du vardikliai – premjeros ir partnerystės projektai, kurių verdiktas – žiūrovų rankose.

Sabina Azbukauskaitė. Byla Nr. 17.

Jau rugpjūčio 19 d. 18 val. „Prospekto“ galerijoje bus atidaryta tarptautinio fotografijų konkurso laureatų paroda „Fotosofija“. Šį terminą, kurio vardu pakrikštyta paroda, festivaliui paskolino filosofas Arvydas Šliogeris. Konkurso nugalėtojas, kuris, kaip nekeista išrinktas vienbalsiai, bus paskelbtas tik per parodos atidarymą. Ekspozicijoje jo arba jos darbai bus atspirties taškas, nuo kurio, it mozaika ar fotolabirintas, skleisis ir kitų laureatų darbai.


Patrick Rimond

„Fotosofija aš bandau nusakyti ypatingą, savaip išskirtinį, nors visai nenaują žmogaus sąlytį su pasauliu“, –  teigia A. Šliogeris. Kaip 256 fotografams iš 17 pasaulio šalių savitai sekėsi išreikšti sąlyčio taškus su aplinka vertino 10 narių komisija, tarp kurių: fotografas ir LFS Kauno skyrio pirmininkas G. Česonis, VDA Fotografijos ir medijos katedros vedėjas ir fotografas A. Lukys, fotografas bei UAB „Fotoprojektai“ direktorius A. Valiauga, fotografas, VDU profesorius R. Požerskis, meno kritikė A. Narušytė, Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas J. Staselis, LFS Klaipėdos skyriaus pirmininkas D. Vaičekauskas bei festivalio vadovė E. Deltuvaitė. Kiekvienas narys fotografus vertino individualiai – tad parodoje – puikiai atsiskleis ir susikertantys požiūriai į fotosofiją.


Gytis Skudžinskas. Rasti daiktai. 2007 kovas. Fragmentas-1.

Kaip teigia konkurso idėjos autorė E. Deltuvaitė, ši knyga ir paroda – tai, be abejo, nuoroda į mūsų visų mąstymo apie fotografiją sąlyčio taškus. Projektas, kuris atvirai leidžia pamatyti, kur susikerta fotosofija ir kur ji išsiskiria, kaip profesionalūs fotografijos vertintojai patys mato fotografiją per fotosofijos prizmę.


Justina Nekrašaitė. Paroda 221.
 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired