Pažįstamas pasaulis
2004.02.25 - 2004.03.13
Prospekto galerija (Gedimino pr. 43)

Geert Goiris ir Ville Lenkkeri

Nuo š. m. vasario 25 d. Prospekto fotografijos galerijoje  veikia dviejų jaunų autorių iš Belgijos ir Suomijos Geert Goiris ir Ville Lenkkeri fotografijos paroda "Pažįstamas pasaulis". 


Tai du keliautojai ir stebėtojai, ieškantys ne nuotykių, svarbių įvykių ar egzotiškų vaizdų, bet tai, ką galima būtų apibudinti žodžiu "objektai". Didelio formato spalvotose fotografijose - keisčiausi interjerai, miesto erdvės,  kur žmogus, regis, tėra tik svečias, o peizažai primena nežinomos planetos paviršius.
Tiek Geert Goiris, tiek Ville Lenkkeri pristatomos fotografijos siejamos asociatyviu principu. Parodoje siekiama rezonanso ir tam tikro sinchroniškumo tarp dviejų autorių kūrinių. Ville Lenkkeri ir Geert Goiris fotografijas sieja bendra tema; jų darbuose matome tai, ko visuomenė atsisako, pamiršta, mano esant jai nereikalinga. Pasirinkdami objektus, kurie didžiajai visuomenės dalei atrodo nereikalingi ir nesvarbūs, autoriai tampa savotiškais visuomenės gyvenimo kritikais. Abiejų fotografų darbais siekiama pažadinti tam tikrą žiūrėjimo būdą, o ne perkelti žiūrovą į fotografuotas vietas. Pristatomos fotografijos - tai metaforos, išreiškiančios vienišumą, izoliaciją ir nesugebėjimą bendrauti.
Kiekvienas fotografavimas - tai tam tikrų vaizdų ieškojimas, vystantis fotografų intuiciją. Abu menininkai po parodos atidarymo ketina keliauti po Lietuvą, kur ieškos medžiagos tolimesniems  projektams.

 
Kitos parodos