Camilla Holmgren. Veidrodis.
2010.07.28 - 2010.08.13
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)Nuo 2003 metų, kuomet baigė Karališkąją Danijos Menų akademiją Kopenhagoje, Camilla Holmgren gyvena Honkonge. Tolima Azija nenutolino menininkės nuo fotografijos. Gal net priešingai. Čia buvo sukurta fotografijų serija „Veidrodis“ bei knyga tuo pačiu pavadinimu (2009 m. išleista Aristo Publishing, tekstų autoriai- Julian Cox,  High Museum (Atlanta) kuratorius ir Lars Schwander, Fotografisk Center (Kopenhaga) direktorius).
Pažeidžiamumas, kitų žmonių trūkumas ir frustracijos- gijos, jungiančios fotografijas ir visa surišančios į stiprų asmeninį projektą.

Šios fotografinės serijos objektas dažniausiai yra pati autorė. Ji- fotografė ir modelis, subjektas ir objektas.
 Nepaisant to, kad pats pavadinimas „Veidrodis“ yra nuoroda į savirefleksiją, autorės pasirodymas atvaizduose negali būti traktuojamas vien tik kaip narciziškas gestas. Nukreipdama kamerą į pačią save, fotografė tarsi parodo tam tikrą savo pažeidžiamumą, betarpiškumą. C. Holmgren savo kūryba kelia tapatybės ir subjektyvumo klausimus, jai svarbios moters savos erdvės bei moters požiūrio į moterį problemos.
Camilla Homgren pati pasirodo kaip pažeidžiama figūra be galo intymioje ir nedviprasmiškoje aplinkoje. Ta erdvė yra išskirtinai moteriška. Autorę labiau domina erotizuota erdvė negu kad erotiškas kūnas, kūniški potyriai, o ne kūnas kaip daiktas. Gal būtent dėl to žiūrovas tik kartais yra prileidžiamas labai arti: tuomet pasimato moters (t.y. autorės) plaukai, jos oda ir iš po jos pulsuojančios venos, veidas bei kūnas. Menininkė analizuoja kūno bei jį supančios erdvės santykį. C. Holmgren fotografijose nuolat juntamas virpėjimas, balansuojantis tarp baimės ir erotiškumo, noro atsidengti ir noro pasislėpti.

Daugiau apie autorę www.camillaholmgren.com

Parodą remia Lietuvos fotomenininkų sąjunga, LR Kultūros rėmimo fondas. Taip pat dėkojame už pagalbą kultūros atašė Danijos Karalystėje Lianai Ruokytei-Jonsson bei Fotografisk center (Kopenhaga) direktoriui Lars Schwander.

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired