LFS Klaipėdos skyriaus fotografijos paroda “Archyvas”
2010.05.27 - 2010.06.12
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)Parodoje pristatomi darbai iš Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriuje saugomos fotografijų kolekcijos. Didžiąją dalį Ekspozicijos sudaro Klaipėdos krašto fotomenininkų darbai, kai kurie dar iš tų laikų, kuomet dabartiniai fotografijos korifėjai žengė pirmuosius žingsnius profesionalumo link. Dauguma parodoje eksponuojamų fotografijų darytos 7-9 dešimtmetyje. Beveik visi darbai atstovauja nespalvotajai fotografijos tradicijai, visos nuotraukos atspaustos rankiniu būdu.Saulius Jokužis. Karceryje. 1989.

Fotografijos atrinktos iš keturių „Archyvo“ ciklų, kurie per kelias erdves buvo plačiai išskleisti Klaipėdoje vykusioje parodoje „Žmogus. Kasdienybė“, „Žmogus. Aktas“, „Peizažas“ ir „Objektas“.
Šia paroda siekiama parodyti žiūrovui, kokie buvo raiškos būdai anuomet, kokios temos vyravo, kaip einant laikui kito žinomų fotomenininkų braižas, kokios temos rūpėjo seniau, kokios dabar, kaip jos keitėsi. Tai galimybė kitaip pažvelgti į žinomų autorių kūrybą.

 
Kitos parodos