Joana Deltuvaitė. Tą naktį, kurią nemiegojau...
2010.03.10 - 2010.04.10
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)Buities fotografe vadinama J. Deltuvaitė pasakoja, kad ją jau keletą metų domina žmogaus aplinka, kurioje ji gyvena, daiktų įsiliejimas į buitį, kaita, istorija ir „tylus“ jų  gyvenimas. Serija fotografuota naktį, kai „neužmiegi ir įvairiausios mintys sukasi nesustodamos. Nepadeda niekas: nei kūno padėties keitimas, nei „avyčių skaičiavimas“, nei galvojimas, kaip čia negalvoti. Atrodo, kad n-tąjį kartą išgyveni visas savo gyvenimo akimirkas. Permąstai praėjusią dieną, tada visą gyvenimą, už minutės nusikeli į vaikystę ir taip pat nesunkiai atgal į ateitį, kol visiškai minčių iškamuotas, nė nepastebėdamas, po kelių valandų užmiegi“.

Pasak Gyčio Skudžinsko, „Tą naktį, kurią nemiegojau...” aktualizuoja jau bendrine tapusią žmogiškosios įtampos ir nenumaldomos skubos problemą. Paradoksalu, bet mūsų gyvenimas, prisipildęs komforto prekių, netampa paprastesnis, o tik intensyvina tempą, ir paskubomis ištartas „nebespėju” skamba kaip dabarties manifestas. Technikos diktatas ne tik palengvino darbo organizavimą, bet ir be skrupulų įsiskverbė į visas pačias intymiausias mūsų erdves. Prigimtinė būtinybė atsipalaiduoti ikisocialinėje ramybės būsenoje tampa neišbrendamų labirintų raizgalyne. Laikrodis, nuožmiai skaičiuojantis kiekvieną beprasmiškai praleistą akimirką, atrodo kaip pasmerkiantis nuosprendžio tekstas. Joana šias nevilties ir nerimo akimirkas neutralizuoja sau įprastu būdu – sugaudama vos matomus miegamojo ar už lango esančius vaizdus jautriu fotokameros ieškikliu. Ir kaip čia neprisiminsi Maršalo Makluhano kalbų apie techniką kaip kūno tęsinį. Technika paverčia mus savo įkaitais, bet galima, kaip Deltuvaitė, žaisti pagal egzistuojančias taisykles ir pergudrauti technokratinius monstrus: kas įkalinta fotoaparato atmintyje - tas nugalėta.
Balansuojančioje ant neregimybės ribos erdvėje žiūrovai bus priversti naudoti visas savo intuityvias ir intelektualias galias. Fotografija šiuo atveju tampa tik vienu iš kelių instaliacijos sandų. Laikrodžio ritmas verčia kūną judėti hipnotišku žingsniu, tiesiog fiziškai patiriant erdvę” - teigia G. Skudžinskas.

Paroda veiks iki kovo 27 d.
Organizatorius:
Lietuvos fotomenininkų sąjunga
Rėmėjai:
Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija
LR Kultūros rėmimo fondas
Partneris:
VšĮ „Kultūros meniu“

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired