Pažintis su kūryba
2004.02.04 - 2004.02.24
Prospekto galerija (Gedimino pr. 43)

Jacques-Henri Lartigue
Retrospektyva parodoje
„Pažintis su kūryba“

Prancūzų kultūros centras, bendradarbiaudamas su Lietuvos fotomenininkų sąjunga, pristato Jacques-Henri Lartigue, vieno garsiausių XX a. prancūzų fotografų, 85 fotografijų retrospektyvą...

Jacques-Henri Lartigue gimė 1894 m. Nuo 10 metų jis fotografuoja ir piešia, atskleisdamas savo vaikišką patirtį, žaidimus šeimoje, ar pačią aviacijos ir automobilizmo pradžią, pasaulietinius ir sporto renginius ir t.t. Jis eksperimentuoja kaip smalsus mėgėjas, savaip panaudodamas visas fotografijos technologijas.

Jam teko sutikti daug menininkų, literatūros ir teatro veikėjų: Sacha Guitry, Pablo Picasso ar Jean Cocteau. Būdamas aistringas kino gerbėjas, jis fotografavo Abel Gance, Fran?ois Truffaut, Federico Fellini ir kitų režisierių filmų filmavimą. Jacques-Henri Lartigue pardavinėjo nuotraukas spaudai ir jas eksponavo Orsay galerijoje šalia tokių autorių kaip Brassa?, Man Ray ir Doisneau. Bet fotografo kūryba tapo žinoma tik po parodos Modernaus meno muziejuje Niujorke 1963 metais ir pasirodžius nuotraukų žurnalui Life. Po trejų metų pasirodė jo pirmoji knyga "Šeimos albumas", paskui Richard Avedon išleido knygą "Mano gyvenimo akimirkos", kuri išgarsino Jacques-Henri Lartigue visame pasaulyje. 1975 metais Paryžiaus dekoratyvinių menų muziejus pristatė pirmą jo kūrybos retrospektyvą Prancūzijoje. Iki pat mirties (1986 m.) jis fotografavo mados ir interjero žurnalams.

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired