Aleksandras Macijauskas. Fotografija
2009.04.01 - 2009.05.02
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)

Balandžio 1 d. (trečiadienį) Vilniuje, Prospekto galerijoje atidaroma fotomenininko Aleksandro Macijausko fotografijų paroda.

Pernai metų pabaigoje kauniečiams pristatęs kelių pastarųjų metų kūrybą parodoje „Kaunas pro autobuso langus ir…“ Aleksandras Macijauskas (g. 1938 m.) savąją spalvotą Kauno viziją atveža ir į Vilnių. Tai Kaunas, kokį autorius matė keliaudamas į darbą ir iš jo.


 


© A. Macijauskas

Fotomenininkas žiūrovams pateikia savo žvilgsnio fiksaciją pro autobuso langus ir pačiame autobuse. Tai paroda apie Kauną ir kauniečius, jų charakterius, elgesį, išvaizdą. Pasak paties autoriaus: „Pamačiau tai, ko daug metų gyvendamas Kaune iki šiol nebuvau pastebėjęs".

Ir šiame A. Macijausko fotografijų cikle svarbiausiu stebėjimo objektu išlieka žmogus. Tačiau čia jis kitoks negu kad esame pratę matyti ankstesniuose fotografo cikluose – čia jis mažiau bendraujantis, labiau užsidaręs savyje. Nepaisant savo minčių pasaulyje nugrimzdusių keleivių, nuotraukos neatrodo melancholiškos, gal greičiau priešingai- jos labai dinamiškos. Ypatingai tą jausmą sustiprina tarsi kartu su autobusu lekiantys išsilieję miesto vaizdai. Ko gero, ne kartą fotografas spaudė mygtuką. per objektyvą matydamas vieną vaizdą, o išryškinęs juostą, išvysdavo visai ką kitą, gal net tą, ko anuokart važiuodamas net nepastebėjo.

Miesto stebėtojo pro langą motyvas pasitaikydavo ir ankstesniuose A. Macijausko darbuose. Analogų aptinkame senesnėse autoriaus nuotraukose, parsivežtose iš užsienio kelionių: Kobė Japonijoje (1986 m.), Sankt Peterburgo (1970 m.), Detmondo Vokietijoje (1989 m.) ar net Šiaurės Osetijoje (1983 m.). Tačiau tai tebūdavo atsitiktiniai kadrai, o čia – Kauno, savo miesto, vaizdai. Kaip rašo autorius „Paskutinėje knygoje“: “Kaunas – mano likimo miestas. Kaunas – mano pradžia ir, tikiuosi, pabaiga. Jame įvyko ir tęsiama viskas, kas vadinama gyvenimu”.

Paroda veiks iki gegužės 2 d.

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired