Svečiuose – Latvijos fotografijos klasikas Gunaras Bindė
2009.03.04 - 2009.03.28
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)

Lietuvos fotomenininkų sąjunga bei galerija Anna Maria Art(Latvija) maloniai kviečia į Latvijos fotografijos klasiko Gunaro Bindės parodos atidarymą kovo 4 d. 16 val. Prospekto galerijoje.


©
G. Bindė 

Gunaras Bindė (g. 1933 m.) fotografuoti ėmė 1957-aisiais paveiktas Italijos neorealizmo filmų. Ideologinis spaudimas sovietmečiu privertė jaunąjį fotografą palikti reportažo žanrą ir imtis savito stiliaus paieškų. Jau pirmieji autoriaus darbai pasižymėjo subtiliu skoniu ir leido kalbėti apie fotografą, kaip apie vieną geriausių autorių ne tik visoje Latvijoje, bet ir tuometinėje Sovietų sąjungoje bei Europoje. Svarbiausia tema Bindė pasirenka žmogų, jo psichologines būsenas, santykį su jį supančiu pasauliu. Gal būtent dėl to fotografo kūryboje daugiausia aktų, psichologinių portretų bei inscenizuotų figūrinių kompozicijų. G. Bindė – pirmasis sovietinės erotinės fotografijos meistras pokario laikotarpiu. Jis  tarsi tapytojas studijavo žmogaus kūno anatomiją ir tokiu būdu atrado nuogo žmogaus “architektūrą”. Net ir vaizduodamas nuogą kūną autorius visuomet palieka bent truputį dramos komponentų. Neišsenkantis šviesos naudojimo galimybių diapazonas bei žmogaus būtis- du svarbiausi dalykai Bindės kūryboje. Fotomenininkas visumet stengiasi apsibrėžti idėją, maksimaliai išnaudoti kompoziciją, apšvietimą. To jis siekia išmokyti ir savo mokinius, įskiepyti jiems netradicinį požiūrį į šviesą.
Gunaras Bindė 1963 m. Maskvoje baigė fotožurnalistų kursus, nuo 1964 m. dėsto fotografiją Rygos taikomosios dailės mokykloje. Fotografas yra surengęs daugiau nei 30 personalinių parodų Lenkijoje, Vengrijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Norvegijoje, Rusijoje, Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje, Bulgarijoje, Gruzijoje, Ukrainoje. Taip pat dalyvavo daugiau nei 200 grupinių parodų, yra pelnęs virš 30 apdovanojimų (iš jų 3 Grand-Prix ir 4 aukso medalius). Fotografo darbų yra įsigiję muziejai Paryžiuje, Danijoje, Latvijoje, taip pat atskiri kolekcionieriai.

galerija Anna Maria Art (Latvija) 

© S. Paškevičiaus nuotr.

Galerija dirba kasdien, išskyrus sekmadienį ir pirmadienį, nuo 11 val. iki 18 val., šeštadieniais – nuo 11 val. iki 16 val.

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired