Darius Kuzmickas. "camera obscura: modernus primityvizmas"
2008.05.22 - 2008.06.15
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)Parodos atidarymas Vilniaus fotografijos galerijoje
(įėjimas iš Didžiosios g. 19)
gegužės 22 d. (ketvirtadienį).Vilniaus fotografijos galerija veikia kasdien, išskyrus sekmadienį ir pirmadienį, nuo 11 iki 19 val., šeštadienį nuo 11 iki 15 val.

“Aleliuja! Neregys mato vėl. Jis buvo aklas tam, ką matė iki šiol, todėl dabar matydamas jis tarsi pirmą kartą praregėjo.“
                 John Cage

Aparatūra apgaulingai paprasta: išpjaustyta dėžutė, plonas filtruotas šviesos spindulys, pritemdyta patalpa ir tuščias paviršius, ant kurio vis iš naujo gimsta neryškiai fokusuotas vaizdas. Šviesa braukia per lapą lengvais, švelniais brūkštelėjimais, tarsi į atmintį grįžtų kažkokia scena, kurios pakraščiai artėdami truputį susilieja. Pinhole fotografavimas (camera obscura) yra intuicija paremtas procesas, kuriam svarbiau sukurti nuotaiką, negu pateikti vaizdą, apsuptą realybės atributais. Nors teoriškai paprastas, šis būdas, buvęs prieš moderniąją fotografiją, yra gan keblus. Tai, ko negalima priskirti sėkmei, yra įgyjama ilgos praktikos, tikslumo ir eksperimentavimo keliu. Tą akivaizdžiai matome nežemiškose fotografo Dariaus Kuzmicko kolekcijose.

Žiūrėdamas į Kuzmicko darbus jautiesi tarsi įžengęs į keistą kitų pasaulių visatą, kartu ir svetimą, ir pažįstamą. Nuotraukų serijoje iš Jutos Didžiojo Druskos ežero trapios stačios kolonos kyla iš kažko, ką galima laikyti dykumoje išdžiūvusio ežero dugnu arba ledinuota, apsnigta tundra. Nevienareikšmiškumas išlaisvina žiūrovo vaizduotę, leidžia jam pritaikyti savo istoriją arba sugalvoti savo prisiminimus. Tamsių debesų sukūriai fone verčia pajausti neįveikiamą šaltį, kuris, persipynęs su nykia, trupančių druskos stulpų sukelta nuotaika, primena kažką iš T.S.Elioto poemos „Bevaisė žemė“. Darbai stingdančiai apokaliptiški, bet tuo pačiu metu kiekviena fotografija skleidžia ilgai veikiančią naujo atradimo šilumą, šviežumą, naują viziją, leidžia nuotaikai išlikti ilgiau už konkrečias smulkmenas, giliai įsėsti į proto kraštovaizdį kaip prisiminimui; darbai mąslūs ir ūkanoti; abstraktūs ir neryškūs.

Rinkiniai iš After Glow, naujos pinhole fotografijos, kurių autorius – Lietuvoje gimęs ir Las Vegase įsikūręs fotografas Darius Kuzmickas, pagauna klaikią, išvirkščiąją Neono tėvynės dienos šviesos pusę. Fotografijose „be lęšių“ Las Vegaso blizgesys ir kerai užleidžia vietą į sapną panašiai realybei, kupinai užtemusios saulės šviesos ir jaudinančio tembro.

www.kudaphoto.com

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired